Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zarezerwowały mieszkanie w Neapolu. Na miejscu nie znalazły… takiego adresu

Ponad 2 tys. zł straciły dwie 20-latki, które chciały wynająć mieszkanie w Neapolu. Na portalu społecznościowym znalazły interesujące je ogłoszenie. Niestety wpłaciły również zaliczkę. Gdy jedna z nich dotarła do Włoch, na miejscu okazało się, że takiego adresu po prostu nie ma. Urwał się też kontakt z wynajmującym…

Wczoraj do komisariatu w Terespolu zgłosiła się 20-latka, która została oszukana. Kobieta wspólnie ze swoją koleżanką planowały wyjazd na wymianę studencką do Neapolu. Na portalu społecznościowym znalazły ogłoszenie dotyczące wynajmu mieszkania. Oferującym miał być obywatel USA. Zgodnie z ustaleniami 20-latka przesłała na wskazane konto zaliczkę w kwocie 150 euro. Druga z 20-latek również przesłała gotówkę. W jej wypadku była to kwota 300 euro.

Po tym w wyznaczonym terminie jedna z kobiet wyjechała do Włoch. Niestety dopiero na miejscu okazało się, że takiego adresu po prostu nie ma. Urwał się również kontakt z właścicielem mieszkania, który do chwili obecnej nie zwrócił wpłaconej kwoty.

Teraz ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Apelujemy o ostrożność podczas korzystania z internetowych ofert wynajmu mieszkań. Dokładnie sprawdzajmy, czy obiekt, w którym oferowane są miejsca noclegowe, rzeczywiście istnieje i jeśli to możliwe dokonujmy pełnej płatności na miejscu. Czytajmy opinie o obiekcie i wynajmującej go osobie. W ten sposób unikniemy oszustwa i ustrzeżemy się przed utratą pieniędzy.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama