Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Śpiący kierowca w Kukurykach. Prowadził ciężarówkę. W organizmie miał niemal 3 promile alkoholu…

Do policyjnego aresztu trafił 57-latek, który w miejscowości Kukuryki zasnął za kierownicą swojej ciężarówki, tuż po przekroczeniu granicy naszego kraju. To zwróciło uwagę innych kierowców, którzy zaalarmowali funkcjonariuszy. Wstępne badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie… Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie „na podwójnym gazie” zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdami i wysoką grzywną.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 10.00 w miejscowości Kukuryki na krajowej 68. Z relacji funkcjonariusza SG wynikało, że jeden z kierowców zwrócił uwagę na mężczyznę siedzącego za kierownicą tira. Oddychał jednak nie było z nim żadnego kontaktu. Zgłaszający nie był w stanie go dobudzić. Kierowca zasnął tuż po przekroczeniu granicy naszego państwa. Kiedy jego ciężarówka nie podjeżdżała zwrócili na to uwagę inny kierowcy, którzy zaalarmowali funkcjonariusza.

Z uwagi na stan kierowcy na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia. Już wstępne czynności wskazywały, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów terespolskiego komisariatu, którzy dotarli na miejsce potwierdziło te przypuszczenia. Urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Mundurowi ustalili też jego tożsamość. Okazało się, że jest to 57-letni obywatel Białorusi. Od kierowcy pobrana została również krew na zawartość alkoholu w jego organizmie.

Z uwagi na to, że stan mężczyzny nie wymagał pomocy medycznej został on doprowadzony do bialskiej komendy, gdzie spędził noc. Ciężarówka została zabezpieczona w rejonie przejścia granicznego.

Ustalamy wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdami nawet do 15 lat oraz wysoką grzywną.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama