Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wyjazd na Maltę z Centrum Helen Doron w Białej Podlaskiej

Centrum Helen Doron w Białej Podlaskiej zorganizowało niezwykłą wycieczkę na Maltę dla swoich kursantów i ich rodziców w dniach 17 - 21 kwietnia 2024 roku. Wyjazd był niezapomnianym doświadczeniem, podczas którego mieliśmy okazję odkrywać uroki tej malowniczej, śródziemnomorskiej wyspy oraz rozkoszować się przysmakami kuchni maltańskiej.

Program wycieczki został starannie przygotowany tak, aby umożliwić uczestnikom zarówno kontakt z przyrodą, jak i poznanie bogatej historii oraz zabytków Malty. Jednym z najbardziej fascynujących miejsc, które odwiedziliśmy, była Valletta – stolica Malty z charakterystycznymi malowniczymi uliczkami i kolorowymi balkonami. Tuż po przybyciu na wyspę można zauważyć silne wpływy brytyjskie, które objawiają się w różnych dziedzinach życia, począwszy od języka angielskiego, poprzez system prawa i transportu, aż po architekturę fortyfikacji.

Kolejne dni spędziliśmy na aktywnym zwiedzaniu. Piesze szlaki wiodły nas wzdłuż malowniczych klifów, od słynnej wioski Popeye’a do złotej plaży w zatoce Golden Bay. Każdy dzień był pełen atrakcji – od relaksu przy hotelowych basenach, przez rozgrywki w squasha i chwile aktywności na siłowni, aż po zasłużony odpoczynek w komfortowych pokojach 4-gwiazdkowego hotelu Qawra Palace & Spa.

Nasza grupa odwiedziła także takie miejsca jak Mdina, znane jako „Ciche Miasto”, pierwsza stolica Malty, oraz urokliwe St. Julian’s, gdzie spacerowaliśmy ścieżkami nadmorskimi. Nie mogło zabraknąć również przejażdżki turystycznym pociągiem po Valletcie, który zabrał nas w podróż przez najciekawsze zakątki stolicy. Wieczorem podziwialiśmy kolorowe łodzie rybackie w malowniczej wiosce Marsaxlokk.

Cała wycieczka była pełna niezapomnianych chwil. Nie chcieliśmy się rozstawać z Maltą, która zafascynowała nas swoją historią, pięknem przyrody i gościnnością mieszkańców.

Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły na kursy językowe, na które zapisać się można w ramach Dnia Otwartego. Młodzież, która chciałaby zdobyć certyfikat Cambridge i wykorzystać swoje umiejętności językowe w podróżach, zachęcamy do zapisu do naszych grup Teens.

Dołącz do nas i razem odkrywajmy świat!

 

materiał: Centrum Helen Doron English Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Gabriela Stycuła Manager Centrum Helen Doron English Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama