Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Porady Radio Biper: Odkryj sposób na precyzyjne kształtowanie blach

Metody takie jak zginanie blachy, gięcie blachy i profilowanie blachy są konieczne w różnych branżach przemysłowych, włącznie z motoryzacją, elektroniką i produkcją maszyn. Analiza tych technik dzisiaj przedstawi kluczowe sposoby obróbki metali oraz ich zalety.

Gięcie blachy CNC

W epoce zaawansowanej technologii, proces zginania blachy za pomocą sterowania numerycznego CNC zapewnia jedną z najbardziej precyzyjnych metod obróbki. Systemy CNC, wspierane przez oprogramowanie CAD/CAM, umożliwiają tworzenie wirtualnych modeli elementów, które później są realizowane przez maszyny produkcyjne. Korzystając z wyspecjalizowanych narzędzi, takich jak prasy do gięcia z laserowymi systemami pomiarowymi, maszyny CNC zapewniają niezrównaną jakość i powtarzalność wykonania.

Przykładowo, firma USM SP Z O.O. posiada park maszynowy z 15 prasami, które mają maksymalny nacisk 2000 ton na długości 12,5 metra, co pozwala na realizację skomplikowanych zleceń dla różnych branż.

Krokowe gięcie blachy

Metoda krokowego gięcia blachy polega na stopniowym formowaniu materiału za pomocą odpowiednio dostosowanych maszyn i matryc. Proces ten, realizowany przez serię gięć wzdłuż blachy, pozwala osiągnąć złożone kształty, które są trudne do uzyskania tradycyjnymi technikami.

Proces rozpoczyna się od właściwego ustawienia formy, co umożliwia stopniowe wyginanie blachy. Surowiec jest dokładnie przemieszczany, a maszyna giętarska wykonuje szereg zginanek, które nadają pożądany kształt. Istotne jest precyzyjne przesuwanie materiału i odpowiednie dostosowanie formy.

Gięcie blach z aluminium

Aluminium, jako metal stosunkowo miękki i wytrzymały, jest coraz częściej wykorzystywane w procesach profilowania. Dzięki niskiej gęstości, doskonałej odporności na korozję i elastyczności, aluminium jest atrakcyjnym wyborem w aplikacjach wymagających niskiej wagi i dużej trwałości.

Rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb

Współpraca z doświadczonymi specjalistami z dziedziny obróbki metali, takimi jak operatorzy maszyn CNC i pras krawędziowych w firmie USM SP Z O.O., zapewnia najwyższą jakość usług i dostosowanie do indywidualnych potrzeb klientów.

Jeśli potrzebujesz elementów z blachy dostosowanych do konkretnych potrzeb, nie krępuj się skontaktować z nami! Nasi eksperci użyją odpowiednich metod gięcia i formowania, aby sprostać Twoim wymaganiom. Skontaktuj się z nami już teraz, aby zapoznać się z naszym całym wyborem!

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama