Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Rozmawiali o bezpieczeństwie w ramach działań ROADPOL Safety Days

Policjanci janowskiego komisariatu spotkali się z uczniami szkół podstawowych w Janowie Podlaskim oraz Rokitnie. Wszystko w związku z trwającymi działaniami ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) oraz akcją „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wczoraj dzielnicowi z komisariatu w Janowie Podlaskim spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim. Podczas pogadanek wśród klas I-III funkcjonariusze przybliżali tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystko w w związku z trwającymi działaniami ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) oraz akcją „Bezpieczna droga do szkoły”.

W trakcie spotkania dzielnicowi w przystępny dla najmłodszych sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa drogowego. Przypominali o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze przypomnieli też w jaki sposób prawidłowo korzystać z chodnika i jak zachować się gdy go nie ma.

Nie zabrakło też informacji na temat znaków drogowych dotyczących pieszych. Mundurowi opowiadali również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Dzieci miały też okazję wykazać się już posiadaną wiedzą o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym – która, jak się okazało, wcale nie była mała.

Dzisiaj takie spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w miejscowości Rokitno.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama