Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

I Przegląd Pieśni Miłosnej i Zalotnej w Roskoszy (zaproszenie)

Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz Klub Kultury w Sworach – Pracownia Pieśni i Tańca zapraszają osoby powyżej 18 roku życia z gminy Biała Podlaska oraz gmin ościennych do udziału w I Przeglądzie Pieśni Miłosnej i Zalotnej "Bo ja idę do mej lubej", który odbędzie się 16 czerwca w Roskoszy.

Celem przeglądu jest propagowanie kultury muzycznej i tradycji ludowej, popularyzacja pieśni zalotnej, jej walorów artystycznych i kulturowych, rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez muzykę i śpiew, wymiana doświadczeń muzycznych oraz wspólna zabawa i integracja.  

Do udziału zaproszeni są mieszkańcy gminy Biała Podlaska oraz gmin ościennych: Drelów, Huszlew, Janów Podlaski, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno i Zalesie. W pierwszej kategorii wystąpią zespoły ludowe, w drugiej natomiast zespoły wokalne, z wyjątkiem chórów.

Uczestnicy przygotowują jedną pieśń o tematyce miłosnej, zalotnej – inspirowaną folklorem w tradycyjnym opracowaniu lub w nowoczesnych aranżacjach. Dopuszczalny jest akompaniament na żywo lub podkład muzyczny. Kartę zgłoszeniową należy dostarczyć do 3 czerwca na adres Klubu Kultury w Sworach, ul. Kościelna 5, 21-500 Swory, e-mail swory@gokbp.pl, tel. 516 200 803, 516 200 809. Przegląd odbędzie się 16 czerwca o godz. 13:00 w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. 

 

materiał: GOK Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama