Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Noc Muzeów w Muzeum Południowego Podlasia (galeria)

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej 18 maja zaprosiło na Noc Muzeów "Z historią w miejsce wpisaną". Wydarzenie rozpoczęły pokazy i warsztaty, a uwieńczył koncert Śpievki. Ważnym punktem programu było spotkanie z artystą Stanisławem Bajem, który tego dnia został uhonorowany Bialską Nagrodą Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej.

Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Południowego Podlasia rozpoczęła się 18 maja o godzinie 17:00 warsztatami i pokazami w pracowniach prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej:

Pracownia Zdobnictwa Ludowego w Worońcu – kwiaty z bibuły;
Pracownia Tkacka w Hrudzie – tkanie na krosnach;
Pracownia Obrzędowości i Gwary w Dokudowie – podwieczorek z racuchami;
Pracownia Kulinariów Regionalnych w Perkowicach – wypiek sękacza.

Następnie odbyło się spotkanie z artystą – prof. Stanisławem Bajem, a także prezentacja najnowszego obrazu malarza, jego spotkanie autorskie oraz promocja wydawnictw. O godzinie 20:00 nastąpiło wręczenie prof. Stanisławowi Bajowi Bialskiej Nagrody Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej.

Atrakcję Nocy Muzeów w Muzeum Południowego Podlasia stanowił również plenerowy pokaz filmów, a zwieńczeniem wydarzenia był muzyczny wieczór ze Śpievką.

Było cudownie, było bajkowo, żeby nie powiedzieć „bajowo” – stwierdzili organizatorzy imprezy, dziękując bohaterowi wieczoru profesorowi Stanisławowi Bajowi oraz Prezydentowi Miasta Biała Podlaska Michałowi Litwiniukowi, który objął honorowym patronatem wydarzenie. Podziękowania skierowane zostały także do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Południowego Podlasia.

 

 

materiał: Muzeum Południowego Podlasia
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama