Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kapele podwórkowe, twórcy ludowi i pierwsza miejska potańcówka w Piszczacu (film) (galeria)

19 maja gmina miejska Piszczac zaprosiła swoich mieszkańców oraz wszystkich gości na Przegląd Kapel Podwórkowych, któremu towarzyszyła pierwsza miejska potańcówka oraz kiermasz i wystawa twórców ludowych.

Impreza odbyła się na placu Rynek w Piszczacu. Tego dnia na scenie w Przeglądzie Kapel Podwórkowych prezentowały się formacje:
– Wygibusy Biłgoraj
– Szwagry Siemiatycze
– Taaka Paka Parczew
– ZPiT Łosice
– Caravana Biała Podlaska

Kapele zadbały nie tylko o ucztę dla ucha, ale również muzyczną oprawę pierwszej miejskiej potańcówki. Przegląd został zrealizowany dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wydarzeniu towarzyszyły kiermasz i wystawa twórców ludowych, podczas których swoje wyroby prezentowali twórcy z gminy Piszczac. Na bogato dekorowanych stoiskach można było zakupić m.in. wykonane różnymi technikami obrazy i przedmioty codziennego użytku, dekoracje i biżuterię.

O stoiska gastronomiczne zadbały członkinie KGW Połosanki, Jarzębina, Jagodzianki, Macierz i Makuszanki.

Dodatkową atrakcją była akcja ekologiczna, podczas której zużyte baterie, plastikowe nakrętki i makulaturę można było wymienić na sadzonki roślin.

Na scenie prezentowały się również dzieci, dla których nie zabrakło różnych atrakcji.

Postanowiliśmy zaprosić wszystkich mieszkańców, ale także gości, którzy dzisiaj do nas przybyli, na pierwszy Przegląd Kapel Podwórkowych, Jest to impreza, która, mam nadzieję, będzie cykliczna imprezą w Piszczacu. Przyjęliśmy formułę w centrum, w rynku, aby wszyscy mieli blisko, aby wszyscy byli w centrum. Dziękuję, że tak licznie odpowiedzieliście na zaproszenie, że przychodzicie tutaj całymi rodzinami. Przychodzą wnuki, dziadkowie, rodzice, przychodzą wszystkie bliskie osoby – mówił burmistrz Kamil Kożuchowski, dziękując również za głosy oddane na niego w minionych wyborach samorządowych.

Obszerna galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Jerzy Gzara
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama