Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sławacinek Stary: Bezpieczna droga do szkoły” pod czujnym okiem policjantów i przesympatycznej Mrówki

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” bialscy policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym. Funkcjonariusze przybliżali uczniom I i II klasy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Była też część praktyczna podczas której dzieci pod opieką opiekunów i mundurowych uczyły się korzystania z przejścia dla pieszych. Wiele emocji wśród najmłodszych wzbudziła maskotka Mrówki, która uczestniczyła w spotkaniu.

Od początku roku szkolnego policjanci regularnie spotykają się z uczniami bialskich szkół podczas pogadanek dotyczących bezpieczeństwa. Wczoraj policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bialskiej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym. W spotkaniu z mundurowymi uczestniczyli uczniowie klas 1-2. Wszystko odbyło się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Na początku odbyła się cześć teoretyczna. W trakcie pogadanki policjanci przypomnieli zasady poruszania się po drogach, a także bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nie zabrakło też informacji na temat znaków drogowych dotyczących pieszych jak też elementów odblaskowych i ich wpływu na bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypomnieli też w jaki sposób prawidłowo korzystać z chodnika i jak zachować się gdy go nie ma. Mundurowi przedstawiali obowiązujące przepisy w przystępny dla najmłodszych sposób.

Po tym przyszedł czas na część praktyczną, która wzbudziła wśród dzieci wiele emocji. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy i opiekunów dzieci mogły wykorzystać posiadane wiadomości w praktyce. Na wyznaczonym przejściu dla pieszych w rejonie szkoły uczyły się jak bezpiecznie z niego korzystać.

Nie była to jedyna atrakcja przygotowana tego dnia dla najmłodszych. Dodatkowo czekała na nich maskotka z PSB Mrówka z Białej Podlaskiej, a także kamizelki odblaskowe, zawieszki oraz słodycze ufundowane dla każdego z uczniów przez tą firmę. Uczniowie z radością przechodzili przez przejście dla pieszych w towarzystwie żółtej maskotki.

Uśmiech przez cały czas gościł na twarzach uczniów, a wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama