Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Dobra w Ciciborze Dużym

Dzień Dobra to huczne i radosne świętowanie Bożego Miłosierdzia przypadające w tym roku na 7-14 kwietnia. To także święto Wolontariuszy Caritas. W tym dniu wszyscy razem cieszymy się, że każdego dnia dobra jest coraz więcej. Do świętowania przyłączyła się społeczność Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym.

Społeczność szkolna nadesłała do redakcji Radio Biper relację z tego wydarzenia:

W całej Polsce wolontariusze organizują pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, kiermasze i wiele innych atrakcji. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Ciciborze Dużym – Szkolne Koło Wolontariatu Caritas pod opieką Doroty Pawluczuk przygotowało cykl działań charytatywnych, które zjednoczyły społeczność szkolną w działaniach na rzecz organizacji pomocowych. Akcja miała za zadanie motywować wszystkich uczniów do działania i dzielenia się dobrem, tak by było ono widoczne.

Wydarzenie to mogło mieć miejsce dzięki wsparciu finansowemu Caritas Diecezji Siedleckiej oraz proboszcza Parafii p.w. Św. Ojca Pio w Rakowiskach księdza Wojciecha Majewskiego. W naszej szkole w organizację tego dnia zaangażowała się cała społeczność. Dzieci wraz z rodzicami upiekli ciasta i babeczki, wolontariusze przygotowali serduszka z sentencjami i Stacje Dobra, a nauczyciele przeprowadzili w klasach pogadankę związaną z tą inicjatywą. 

W jednej z sal lekcyjnych zainscenizowano Kawiarenkę Dobra – gdzie podczas przerw lekcyjnych za symboliczną złotówkę można było nabyć ciastko, babeczki i inne słodkości oraz owoce i napoje, a przy stoliku w miłej atmosferze skonsumować. Do każdej słodkości dołączona była karteczka z imieniem i nazwiskiem wraz z zadaniem do wykonania związanym z czynem, który niesie za sobą dobro oraz zadaniami językowymi. Wykonane zdania wzięły udział w losowaniu nagród. W czasie dobrych aktywności nie zapomnieliśmy o najmłodszych, czyli o kochanych przedszkolakach. Nasi wolontariusze systematycznie, raz w tygodniu spędzają czas z dziećmi w przedszkolu – czytając dzieciom książki.

W Dniu Dobra brała udział cała społeczność szkolna. Działały Stacje Dobra – gdzie każdy uczeń realizował zadania i działania opracowane na kartach dobrych uczynków. Rozdawane były także serduszka z sentencjami, złotymi myślami i cytatami. Tego dnia na korytarzach szkolnych rozbrzmiewała relaksacyjna muzyka.

Finał akcji Dnia Dobra został zaplanowany na 10 kwietnia godz. 16.00, a punktem kulminacyjnym był show Mam Talent, na który zostali zaproszeni także rodzice i goście. Podczas tego wydarzenia wszyscy mogli skorzystać z oferty Kawiarenki Dobra, a trzydziestu wykonawców zaprezentowało swoje wyjątkowe umiejętności, pasje i zdolności. Począwszy od recytatorskich, wokalnych, gimnastycznych i tanecznych – w kategorii indywidualnej, jak i grupowej, po językowe, matematyczne, szachowe, sztuki walki, manualne i sprawnościowe. Występy osób prezentujących swoje zdolności oceniała komisja w składzie: dyrektor Sławomir Adach, ksiądz Wojciech Majewski, przewodnicząca rady rodziców – Ewa Zasiuk oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej – Bartosz Rola. Zgromadzona publiczności gromkimi oklaskami wspierała i zachęcała, dodając otuchy wszystkim występującym uczestnikom. Była to okazja, aby dostrzec i docenić różnorodność talentów naszych uczniów. Od najmłodszych po najstarszych, od najbardziej konwencjonalnych po najbardziej ekstrawaganckie – każdy występ był wyjątkowy i niezapomniany, a każdy uczestnik wniósł coś wyjątkowego do tej magicznej atmosfery. W tym turnieju nie było nikogo przegranego, wszyscy występujący otrzymali upominki i symboliczne serduszka.

Poza konkursem wystąpił Bartosz Pawluczuk, który zaprezentował swoją pasję, jakim jest freestyle football. 

Na koniec odbyło się także losowanie nagród na podstawie wcześniej oddanych kart z wykonanymi zadaniami. Zgromadzone środki ze sprzedaży słodyczy i owoców zostały przeznaczone na pomoc rodzinie uczniowi naszej szkoły. W tym dniu wydarzyło się wiele dobrego! Niech ten dzień i jego idea będą inspiracją dla nas wszystkich do dostrzegania drugiego człowieka nie tylko tego jednego dnia, ale także przez cały rok.

materiał, tekst i zdjęcia: Dorota Pawluczuk, SP w Ciciborze Dużym
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama