Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Realizacja warsztatów ekologicznych

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy w dniu 22.04.2024 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi odbyły się warsztaty ekologiczne pod hasłem „Bliżej Natury”.

Warsztaty zorganizowane zostały przez młodzież biorącą udział w projekcie zagranicznych staży zawodowych, wspólnie z Kołem Naukowym Akademii Bialskiej: „Klub Pedagoga”. Celem podjętych działań było przybliżenie uczestnikom idei czystego świata, zarówno tego który nas bezpośrednio otacza jak również zawartego z cyberprzestrzeni.

W czasie spotkania przeprowadzono praktyczne zajęcia z segregacji śmieci, omówiono naturalne metody oczyszczania powietrza i przekazano inf. o roślinach poprawiających jakość powietrza. Dodatkowo ze względu na bardzo niski poziom wód gruntowych oraz ogromne susze w ostatnich latach poruszono bardzo ważną kwestię, zrównoważonego korzystania przez ludzi z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodnej oraz porównano jak wygląda to w Polsce i za granicą.

W ramach podjętych działań zrealizowano również warsztaty kreatywnego recyklingu, gdzie przedmioty powszechnie uważane za „śmieci” posłużyły jako materiały do tworzenia ubrań. Miało to na celu przybliżenie uczestnikom procesu przetwarzania wtórnego odpadów w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako rzeczy i przedmioty wartościowe. Warsztaty zakończono pokazem mody oraz wspólną zabawą na ekologicznej ścieżce sensorycznej.

Celem warsztatów było kształtowanie świadomości i właściwych postaw ekologicznych młodzieży, odpowiedzialności za stan środowiska oraz przeniesienie dobrych praktyk i wartości na otoczenie i grunt domowy uczestników.

Podjęte działania to wsparcie przygotowawcze zrealizowane zgodnie ze standardami jakości Erasmusa w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych.

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama