Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Policjanci Garnizonu Biała Podlaska ze srebrem w rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” w kategorii „Najlepsza Instytucja”

Zakończyła się V już edycja rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Biała Podlaska „wykręciła” niemal 1 140 000 kilometrów. Plasując się na pierwszym miejscu i utrzymując tym samym ubiegłoroczny sukces. Bialscy policjanci, którzy aktywnie włączyli się w tą inicjatywę zajęli II miejsce w kategorii NAJLEPSZA INSTYTUCJA. W piątkowe popołudnie w amfiteatrze odbyło się uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia.

Przez cały czerwiec trwała V edycja rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Jej zasady były proste – rowerzyści pobierali specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestrowała trasy i ich długości. W tym roku Biała Podlaska „wykręciła” niemal milion sto czterdzieści tysięcy kilometrów zajmując I miejsce, utrzymując tym samym ubiegłoroczny wynik.

Również Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej aktywnie włączyła się w działania „kręcąc kilometry” na rzecz swojego miasta. Na czele drużyny stanęli: Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej inspektor Wojciech Czapla. Funkcjonariusze i emeryci policyjni oraz osoby zaprzyjaźnione z bialską jednostką przejechali łącznie niemal 25 500 kilometrów. Policjantem, który przejechał ich najwięcej bo ponad 1 700 km jest mł. asp. Grzegorz Klimiuk pełniący na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej. Natomiast na pierwszym miejscu uplasował się policyjny emeryt.

W piątkowe popołudnie w bialskim amfiteatrze odbyło się uroczyste podsumowanie tego przedsięwzięcia. Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk podziękował instytucjom oraz osobom, które włączyły się w akcję, wręczając nagrody najlepszym uczestnikom tego sportowego wyzwania. Poza statuetką mundurowi otrzymali też nagrodę pieniężną. Wykorzystają ją na zakup stojaków rowerowych, które staną przed komendą.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że rowery zagościły też na stałe w naszym policyjnym „taborze”. Patole rowerowe kolejny już rok dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Obecnie w skład bialskiego taboru rowerowego wchodzą 4 jednoślady, natomiast dzięki porozumieniu podpisanemu z Prezydentem Miasta Biała Podlaska Panem Michałem Litwiniukiem kolejne dwa jednoślady wraz z wyposażeniem niebawem trafią do bialskiej komendy.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama