Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sławatyczne: Dni Papieskie (film) (galeria)

W dniach 16-17 października w Sławatyczach obchodzone były Dni Papieskie. W parafii Matki Bożej Różańcowej wierni adorowali przybyły na dwa dni do Sławatycz Krzyż Papieski i wzięli udział w poświęceniu nowego witraża z wizerunkiem Jana Pawła II.

Dzień Papieski w parafii Matki Bożej Różańcowej podzielono na dwa szczególnie ważne dla parafian wydarzenia: poświęcenie nowego witraża z wizerunkiem św. Jana Pawła II oraz adorację Krzyża Papieskiego i błogosławieństwo wiernych. 

Krzyż Papieski, który Ojciec Święty Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 r. w rzymskim Koloseum, gościł w Sławatyczach przez dwa dni. 16 października po jego uroczystym wprowadzeniu do parafii przez ks. proboszcza Mirosława Krupskiego, ojca paulina Mirosława Bijatę i ks. Wiesława Wyrzykowskiego nastąpiła adoracja młodzieży i indywidualna. Wierni modlili się również Modlitwą Uniżenia leżąc krzyżem przed ołtarzem. – Niech jego przykład i wskazania, jego życie, będą dla nas wzorem do naśladowania, byśmy nigdy nie upadli, a wytrwali do końca. Ten krzyż, który został tak uroczyście wniesiony do naszej świątyni, to nie przypadek. To my chcemy stać wiernie przy tym krzyżu razem ze świętym Janem Pawłem II. Niech to będzie dla nas przeżyciem bliskości i świętości – mówił proboszcz parafii MBR w Sławatyczach. W słowie zwróconym do wiernych przypomniał, jak trudnym jest powołanie kapłańskie, wspomniał również początki pontyfikatu papieża Polaka i jego znamienne słowa „Totus tuus”. – Dzisiaj modlimy się do niego, a nie za niego, bo jest tym, który wstawia się za nami. A ci, którzy proszą go o wstawiennictwo, otrzymują wiele łask i darów. Ale do tego potrzebna jest wiara. I o tę wiarę będziemy się modlili wpatrując w krzyż, który szesnaście lat temu przyciskał do swojego ciała ten wielki człowiek

Swoimi wspomnieniami o Ojcu Świętym podzielił się paulin o. Mirosław Bijata:  – Trzydzieści lat temu, jako kleryk, miałem to szczęście służyć papieżowi do mszy świętej w kaplicy jasnogórskiego obrazu. Nie zapomnę nigdy tej chwili. Do końca życia pozostanie w mojej pamięci obraz twarzy papieża podczas przeistoczenia. Patrząc na Chrystusa, którego podnosił, swoim wyrazem twarzy dawał wyraz Jego obecności w kaplicy. Całym sercem był z Chrystusem. Dziś podczas nabożeństwa tak samo stańmy pod krzyżem. Jesteśmy szczęśliwcami, że mamy tu taką piękną i wymowną relikwię. 

Po mszy świętej odprawionej przez proboszcza ks. Mirosława Krupskiego młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony papieżowi.

W trakcie uroczystości kościelnych miało miejsce poświęcenie nowego witraża przedstawiającego św. Jana Pawła II, a przy pobliskim pomniku został odprawiony Apel Jasnogórski.

Modlitwę różańcową poprowadził o. Marek Nowacki OSPPE.

W dniu 17 października po nabożeństwach następowało błogosławieństwo Krzyżem Papieskim, a każdy wierny otrzymał pamiątkowy obrazek ze św. Janem Pawłem.

materiał: Radio Biper Sławatycze
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk/Bolesław Szulej
film: Małgorzata Mieńko

Zobacz galerię zdjęć:
Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama