Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gruntowny remont świetlicy w Jabłecznej (film)

Trwają prace modernizacyjne w świetlicy w Jabłecznej. Zadania rozbudowy obiektu podjęła się firma „Mark Bud” Michaluk Marek. Prace zostaną zakończone w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy, tj. do 19 września b.r.

Trwają prace modernizacyjne w świetlicy w Jabłecznej, należącej do gminy Sławatycze. Zyska ona nie tylko nowy wygląd, ale i zostanie znacznie powiększona. Już niebawem mieszkańcy Jabłecznej będą mogli się cieszyć nowym funkcjonalnym budynkiem.

Jeszcze 19 września ubiegłego roku wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal podpisał umowę z wykonawcą na rozbudowę budynku świetlicy w Jabłecznej.

Zadania rozbudowy obiektu podjęła się firma „Mark Bud” Michaluk Marek. Wartość inwestycji określano na 2.7 mln zł. Prace zostaną wykonane w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy, czyli zakończą się przed 19 września bieżącego roku. Jak poinformował wójt gminy Sławatycze, ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 3.1 mln zł. 

Rozbudowa świetlicy obejmuje salę biesiadną – docelowo na 200 osób, kuchnię wraz zapleczem, chłodnię, sanitariaty, pomieszczenia biblioteki i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także parking i plac zabaw. Budynek świetlicy powiększy się o 7 m.

Pozyskaliśmy na drodze zakupu od Poczty Polskiej część budynku, dlatego że miał on tak naprawdę trzech właścicieli, więc żeby tu ustalić własność i dojść do tej własności jako gmina, musieliśmy przejść długi proces. Odkupiliśmy od Poczty Polskiej część budynku i przekazujemy ją strażakom, żeby mieli swoje zaplecze socjalne. Powiększamy trochę garaż dla strażaków. Była również część, którą zajmował sklep dawnego GS-u. Ta część została nam przekazana nieodpłatnie, za to że zaopiekowaliśmy się ich archiwum pracowniczym. Reszta świetlicy należała do gminy. Natomiast grunt należał do wspólnoty wiejskiej wsi Jabłeczna i ta wspólnota przekazała nam grunt nieodpłatnie – relacjonował wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal.

Więcej w filmie Radia Biper…

 

 

materiał: Radio Biper
film: Biper TV
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama