Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Paweł Łysańczuk: Samorząd to nie miejsce na politykę (film)

6 maja urząd burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski objął Paweł Łysańczuk. Podczas uroczystej I sesji rady miasta nowy włodarz złożył ślubowanie, natomiast po posiedzeniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówił kampanię i wynik wyborów, nakreślił również plany na przyszłość miasta.

Jesteśmy po pierwszej sesji rady miasta, dzisiaj zapadły pierwsze decyzje. Trochę przykro, bo ludzie, którzy mówią dużo o współdziałaniu, współpracy, porozumieniu, tą wolą współpracy i współdziałania się nie wykazali. Odbyliśmy z opozycyjnym klubem kilka spotkań, tak aby porozmawiać o przyszłości naszego miasta, jednak każda z naszych propozycji była odrzucana. Myślę, że to nie jest współpraca i dialog. Trochę przykro, bo trzeba pamiętać, że to mój komitet wprowadził największą ilość radnych do nowej rady miasta. Czas pokaże, czy klub, który ma obecnie większość w radzie, podoła wyzwaniom, które będą stały przed nimi. Ze swojej strony deklarujemy współpracę, ale żeby była ona możliwa, to musza jej chcieć dwie strony – stwierdził burmistrz Paweł Łysańczuk

Włodarz za pośrednictwem mediów poinformował o wyborze na swojego zastępcę obecnego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim Arkadiusza Myszki. – Samorząd to nie miejsce na politykę, a na ludzi dobrych, sprawdzonych, skutecznych, którym można zaufać. Arkadiusz Myszka to mężczyzna, na którym nigdy się nie zawiodłem, to człowiek, do którego dzwoniłem tylko raz i nie musiałem dzwonić drugi raz, żeby się upewniać, że temat jest załatwiony.

Podczas konferencji również nowo wybrany na zastępcę burmistrza Arkadiusz Myszka skierował kilka słów do zgromadzonych składając gratulacje radnym miasta. – Przed państwem bardzo intensywny czas, jako samorządowiec z 21-letnim doświadczeniem wiem, co mówię. To nie jest łatwa praca, ale też przyjemna.

Arkadiusz Myszka rozpoczął pracę w urzędzie w 2003 r., pracował w wydziale ochrony środowiska. Wcześniej pracował w Lublinie, gdzie ukończył studia na Politechnice. Ma za sobą również studia na Uniwersytecie Chrystiana Albrechta w Kilonii oraz kilka epizodów podyplomowych, studiował m.in. na KUL, UMCS, Akademii Podlaskiej, posiada certyfikat księgowego.

Obecnie jest dyrektorem MOSiR. Funkcje zastępcy burmistrza obejmie 15 maja po uregulowaniu kwestii objęcia jego dotychczasowego stanowiska przez nowego pracownika.

Zachęcamy do zapoznania się z zapisem filmowym tej konferencji.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Panie łysańczuk, jedno mowisz do mikrofonu a drugie Pan robisz. Hipokryzja. Ludzie slyszeli jak pan zareagował na propozycję przewodniczacej o wspolne zdjecie. Oj maly z pana czlowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama