Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

IV Rajd rowerowy z biało-czerwoną po urokliwych zakątkach gminy Biała Podlaska (film) (galeria)

3 maja sprzed urzędu gminy Biała Podlaska wystartował "IV Rajd rowerowy z biało-czerwoną", którego 50-kilometrowa trasa prowadziła przez gminne miejscowości, aż do mety w Styrzyńcu, gdzie odbyło się wspólne ognisko.

W przygotowania wspólnego rajdu rowerowego włączyli się: Gmina Biała Podlaska, GOK Biała Podlaska, Stowarzyszenie Przyjaciół Styrzyńca, OSP Woskrzenice Małe, Koło Gospodyń Wiejskich w Styrzyńcu i OSP Sławacinek Stary.

50-kilometrowa trasa rajdu wiodła przez miejscowości Biała Podlaska – Wilczyn – Julków – Kaliłów – Woskrzenice Małe – Woskrzenice Duże – Hola – Sielczyk – Biała Podlaska – Porosiuki – Styrzyniec. Na rowery wsiadło tego dnia blisko stu cyklistów!

W Styrzyńcu uczestnicy sportowej imprezy wzięli udział we wspólnym ognisku, po drodze współorganizatorzy rajdu zadbali również o słodki poczęstunek.

To już czwarta edycja rajdu, który wynikł z potrzeby wyjścia do ludzi po przymusowym odosobnieniu wywołanym pandemią. Na jego pomysł wpadła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej Agnieszka Borodijuk.

Nie można było spotykać się w pomieszczeniach, więc wymyśliliśmy rowery. Już podczas pierwszego rajdu była zadowalająca ilość uczestników, spodobało się, przyjęło i jesteśmy tu dzisiaj po raz czwarty. Jest nas prawie setka. Jest z nami samochód strażacki OSP Sławacinek Stary, wspierają nas też w tym roku strażacy z OSP Woskrzenice Małe – przybliża szczegóły dyrektor GOK Agnieszka Borodijuk.

Wśród uczestników spotykamy przyszłego wójta gminy Biała Podlaska Konrada Gąsiorowskiego, który swój urząd obejmie już 6 maja.

Sport to zdrowie. Jedziemy aktywnie spędzić czas – podkreśla Konrad Gąsiorowski, który zachwala rower jako szybki środek transportu, który pozwala na sprawne przemieszczanie się z mniejszym niż podczas biegania wysiłkiem. – Cieszę się, że możemy całą rodziną i ze znajomymi uczestniczyć w tak fajnym wydarzeniu. Cieszy piękna pogoda, duża frekwencja. Fajna majówka!

Na rowery wsiadło tego dnia blisko stu rowerzystów, wśród nich prawdziwi pasjonaci dwóch kółek, między nimi Jan Konstanty Staniszewski, którego często spotykamy jako uczestnika rajdów. – Jeżdżę na rowerze od pięćdziesięciu kilku lat, w rajdach intensywnie pięć – sześć lat. Wśród osiągnięć: mieszczę się w pierwszej setce w mieście, w pierwszym tysiącu w Polsce, myślę, że to wystarczające.

Po raz pierwszy udział w rajdzie wzięła natomiast Agnieszka Rydz. – Brat mnie namówił. Trochę jeżdżę, ale to pierwszy dłuższy rajd.

Wśród uczestników rajdu również dzieci i młodzież. Na wycieczkę wybrała się z dziećmi Sylwia Mroziuk, która rok wcześniej uczestniczyła już w rowerowych wyjazdach związanych z rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. – Nasza córka jako jedna z najmłodszych osiągnęła najwięcej kilometrów. Jeździliśmy całą rodziną i kręciliśmy te kilometry. Ja miałam ponad 700 km, mąż ponad 1000, córka ponad 500. Cały czerwiec kręcimy – do pracy, na przejażdżki rowerowe, często do Białej przyjeżdżamy, zwiedzamy okolice. 
– Mogę pooddychać świeżym powietrzem i trochę się wyrwać –
wymienia uroki rowerowych podróży Maja, córki Sylwii Mroziuk.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama