Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W radzie gminy Drelów duże zmiany w składzie i na stanowiskach

6 maja podczas I sesji rady gminy Drelów kadencji 2024-2029 Piotr Kazimierski złożył ślubowanie na urząd wójta, a radni wybrali spośród siebie przewodniczącego i wiceprzewodniczących.

– Staliście się państwo poprzez złożenie ślubowania, a wcześniej przez wybór mieszkańców naszej gminy, radnymi gminy Drelów, a ja po raz szósty wójtem tejże gminy. Chcę złożyć podziękowanie wyborcom, jednocześnie złożyć zobowiązanie, że powierzony mi mandat i zaufanie będę sprawował tak, jak rota przysięgi twierdzi: „dla dobra mieszkańców naszej gminy”, wykorzystując jej potencjał, umiejętności i szanse, które niosą nam obecne czasy. Chcę też zapewnić, że jestem gotowy na daleko idącą współpracę z państwem radnymi. Nasz samorząd przez ostatnie prawie 22 lata mojej pracy dopracował się odpowiednich standardów, wysokich standardów wewnętrznej współpracy, zgody i umiejętności godzenia najróżniejszych, czasami wydawać by się mogło – sprzecznych interesów, dla dobra naszej wspólnoty. Uczynię wszystko i do tego państwa namawiam, żeby te standardy zostały zachowane, albo nawet jeszcze podwyższone. Dziś wszystkich państwa zapraszam do współpracy i jednocześnie zobowiązuję się, że będę tak funkcjonował i tak z państwem współpracował, że to, skąd przychodzimy, jakie polityczne zapatrywania mamy, nie będzie miało najmniejszego znaczenia – mówił podczas sesji wójt Piotr Kazimierski.

Radni wybrali tego dnia nowych reprezentantów rady gminy:
– przewodnicząca Ewa Tarasiuk (Zahajki)
– wiceprzewodniczący Mirosław Magier (Szóstka) i Ryszard Jaszczuk (Żerocin)

Pozostały skład rady:
Sławomir Bogucki
Marian Semeniuk
Damian Goś
Mirosław Daciuk
Elżbieta Woch
Jerzy Michaluk
Andrzej Martyniuk
Dorota Grzeszuk
Dariusz Grzeszuk
Andrzej Mikołajczuk
Bożena Jakubowicz
Tomasz Bieniek

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcie: Marek Jóźwik, UG Drelów
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama