Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wieści z Unii: Most humanitarny z Libanem

Dziś rano w Bejrucie wylądował samolot w ramach unijnego humanitarnego mostu powietrznego, dostarczając ponad 17 tys. ton pomocy humanitarnej, leków i sprzętu medycznego. To dodatkowy element pomocy UE dla Libanu, jaką tuż po tragicznej eksplozji 4 sierpnia zapowiedziała przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.

Koszty transportu ponosi w całości Komisja Europejska, natomiast ładunek został zakupiony przez partnerów humanitarnych UE, UNICEF i Médecins du Monde (Lekarze Świata). Środki pierwszej pomocy zapewnią dostęp do opieki zdrowotnej osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji w następstwie wybuchu w Bejrucie i pandemii koronawirusa.

Unia Europejska zapewnia dalszą pomoc w sytuacjach nadzwyczajnych dla ludności libańskiej. Dzisiejszy lot w ramach mostu humanitarnego zwiększa dostępność sprzętu medycznego w celu wsparcia lokalnego systemu opieki zdrowotnej, zapewniając pomoc osobom najbardziej potrzebującym”, powiedział Janez Lenarčič, komisarz ds. zarządzania kryzysowego.

Ta pomoc humanitarna stanowi uzupełnienie natychmiastowej reakcji UE na tragiczny w skutkach wybuch w Bejrucie 4 sierpnia, który zwiększył presję na libański system opieki zdrowotnej, już przeciążony z powodu pandemii koronawirusa. W następstwie eksplozji, 19 państw zapewniło specjalistyczne usługi poszukiwawczo-ratownicze, zespoły ds. oceny skutków chemicznych i zespoły medyczne, a także sprzęt medyczny i inne formy pomocy w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności.

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama