Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Realizacja zagranicznych staży zawodowych. Tym razem celem były Węgry! (galeria)

Grupa wychowanków Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, kształcąca się w szkołach zawodowych wraz z opiekunami uczestniczy obecnie w realizacji dwutygodniowego stażu zawodowego w placówce kształcenia zawodowego Skola Bethlen Gabor w miejscowości Gyomaendrőd na Węgrzech.

Podczas wykonywania pracy młodzież zdobywa wiedzę, umiejętności i cenne doświadczenie zawodowe u boku instruktorów w zawodach adekwatnych do tych nauczanych w Polsce tj. kucharz oraz cukiernik.

Oprócz codziennej pracy uczestnicy doskonalą znajomość języka angielskiego oraz uczą się podstaw węgierskiego. W ramach projektu realizowane są także w zajęcia upowszechniające i ewaluacyjne.

Uczestnictwo w stażu zawodowym jest też doskonałą okazją na poznanie nowych ludzi, integrację z rówieśnikami, zobaczenie ciekawych miejsc, regionu, jego kultury i historii jak również poznanie smaków tradycyjnej kuchni węgierskiej.

Podczas pobytu na Węgrzech młodzież wraz z kadrą odwiedziła szkołę partnerską oraz lokalną stadninę koni. Przed uczestnikami jeszcze zwiedzanie Budapesztu oraz kąpiele w ciepłych wodach termalnych.

Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobyte za granicą zostaną potwierdzone certyfikatem oraz dokumentem Europass – Mobilność, który jest obecnie bardzo ważnym atutem przy poszukiwaniu pracy.

Staż zawodowy zorganizowany został w ramach akredytowanego projektu zagranicznych staży zawodowych, finansowanego ze środków Unii Europejskiej sektor „Kształcenie i Szkolenia Zawodowe” Akcja 1.


materiał: Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. realizacji projektów
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama