Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Komunikat: Lubelskie dla Ukrainy

Polacy na różne sposoby pomagają Ukrainie dotkniętej rosyjską agresją. Dzięki transgranicznej współpracy i unijnemu dofinansowaniu ukraińska służba zdrowia otrzymała wsparcie w opiece nad obywatelami w nagłych wypadkach zagrożenia życia i zdrowia.

Obszar objęty Programem Współpracy Transgranicznej Polska-(Białoruś)-Ukraina 2014-2020, w tym zachodnie obwody Ukrainy i wschodnie regiony Polski, przyjęły główną falę uchodźców uciekających przed rosyjską agresją. Biorąc pod uwagę wyzwania migracyjne na Ukrainie i w Polsce, a w szczególności na wspólnym pograniczu oraz konieczność wsparcia gospodarki i odbudowy Ukrainy, władze Programu postanowiły sfinansować dodatkowe projekty w ramach bezpośredniej, pozakonkursowej procedury grantowej. Wśród nich znalazło się przedsięwzięcie pn. „Lubelskie dla Ukrainy”.

Realizujący projekt przedstawiciele Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego zakupili i dostarczyli dla obwodów lwowskiego, wołyńskiego, rówieńskiego i zakarpackiego ambulanse, agregaty prądotwórcze, opaski zaciskowe i opatrunki medyczne. Zespół projektu przekazał cztery wyposażone pojazdy, specjalistyczny sprzęt i materiały bezpośrednio do placówek medycznych na Ukrainie. W efekcie tego projektu nasi sąsiedzi będą mogli szybciej reagować na sytuacje zagrożenia zdrowia i życia oraz wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Ukrainy.

Lista dodatkowych projektów jest dostępna na stronie Programu:
https://pbu2020.eu/pl/projects2020?page=7
Wartość projektu: ponad 500 tys. euro
Lider projektu: Lubelski Park Naukowo Technologiczny

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są pod adresem:
https://lpnt.pl/realizowane-projekty/lubelskie-dla-ukrainy/

Program Współpracy Transgranicznej Polska-(Białoruś) -Ukraina 2014-2020

Działający od 20 lat Program wspiera projekty oparte na współpracy, wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy instytucjami zlokalizowanymi wzdłuż zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Wszystkie projekty są współfinansowane przez UE, mają charakter niekomercyjny i przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców pogranicza. Program na lata 2014-2020 skoncentrował się wokół czterech obszarów tematycznych: Dziedzictwo, Dostępność, Bezpieczeństwo oraz Granice i wsparł prawie 160 projektów o wartości ponad 160 mln euro, realizowanych przy zaangażowaniu ok. 400 beneficjentów (instytucji i organizacji) po obu stronach granicy.

 

materiał, tekst: Alicja Wosik-Majewska, Head of the Branch Office, Cross-Border Cooperation Programme POLAND-(BELARUS)-UKRAINE 2014-2020
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama