Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Podsumowanie realizacji zagranicznych staży zawodowych (galeria)

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyło się podsumowanie projektu zagranicznych staży zawodowych o numerze 2022-1-PL01-KA121-000062864, realizowanego w terminie od 1 czerwca 2022r. do 31 maja 2024r.

Podczas uroczystości omówione zostały osiągnięte w ramach realizowanego projektu cele i działania. Młodzież opowiedziała o swoich wrażeniach, doświadczeniach i kompetencjach zdobytych podczas staży zawodowych realizowanych w Portugalii oraz na Węgrzech. Zebrani goście obejrzeli filmy z pobytu za granicą, przedstawiono folder zawierający informacje o zrealizowanych stażach oraz poczęstowano zaproszonych gości własnoręcznie przygotowanymi tradycyjnymi przysmakami, które pochodzą z Portugalii i Węgier.

Na zakończenie spotkania młodzież biorąca udział w projekcie otrzymała z rąk Dyrektora Karola Sudewicza, dokumenty potwierdzające kompetencje nabyte w trakcie pobytu za granicą, były to zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające udział w stażu zawodowym oraz dokumenty Europass – Mobilność. Nabyte kompetencje i doświadczenie zawodowe z pewnością zwiększą szanse młodzieży na znalezienie zatrudnienia po zakończonym procesie edukacji.

Głównym celem realizowanego projektu było umożliwienie zdobycia kwalifikacji zawodowych, wsparcie uczniów w nauce języka branżowego jak również w poznaniu kultury, tradycji i zwyczajów krajów przyjmujących. W projekcie wzięło udział 22 podopiecznych ECKiW OHP w Roskoszy, kształcących się w zawodzie kucharz, cukiernik, fryzjer, sprzedawca, mechanik pojazdów samochodowych oraz elektryk. Dwutygodniowe staże zorganizowane zostały w dniach 24.04 – 05.05.2023r. w miejscowości Setubal w Portugalii oraz w terminie 29.01 – 09.02.2024r. w Gyomaendrőd na Węgrzech.

Wyjazd młodzieży do Portugalii i na Węgry, poprzedzony był szeregiem działań przygotowujących, które zrealizowane zostały zgodnie ze standardami jakości programu Erasmus. W ramach projektu zrealizowano wparcie pedagogiczne, kulturowe i językowe oraz wsparcie ekologiczne i cyfrowe.

Jest to już kolejny projekt całkowicie bezpłatnych staży zagranicznych realizowany przez Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, który zakończy się 31.05.2024r.

Akredytowany projekt zagranicznych staży zawodowych został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Sektor „Kształcenie i szkolenia zawodowe” Akcja 1 Mobilność uczniów i kadry.

Linki do filmów:

Staż zawodowy Węgry

https://www.youtube.com/watch?v=FiuZIaMzXbQ&t=335s

Staż zawodowy Portugalia

https://www.youtube.com/watch?v=6XzP4GOi3gg&t=12s

roskosz podsumowanie realizacji staże

materiał: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska sp. ds. programów Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama