Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dwie nastolatki zorganizowały fantastyczny turniej piłki siatkowej (galeria)

24 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej odbył się pierwszy młodzieżowy turniej piłki siatkowej pod hasłem „Nie rywalizacja, a integracja". Warto podkreślić, że głównymi pomysłodawczyniami imprezy były 14-letnia Klaudia Stolarczuk, która od września rozpocznie naukę w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. C. Norwida, oraz Zuzanna Piotrowska, 11-letnia uczennica SP nr 9.

Co ważne, dziewczyny, przy niewielkiej pomocy swoich mam, wszystkie sprawy organizacyjne, takie jak urzędy czy sponsorzy, załatwiały same!

To całkowicie nasz pomysł, „Nie rywalizacja, a integracja”. Gram w siatkówkę od sześciu lat i zawsze zawody wyglądały w ten sposób, że to była rywalizacja, oby coś wygrać. Ten turniej jest tego przeciwieństwem. Po turnieju pójdziemy na górę, zjemy pizzę, porozmawiamy o turnieju, zaprzyjaźnimy się – opowiadają o idei turnieju jego organizatorki Klaudia Stolarczuk i Zuzanna Piotrowska. Do udziału w rozgrywkach zaprosiły uczniów SP nr 9, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Białej Pdolaskiej i Szkoły Podstawowej w Ciciborze Dużym, przybyły również pojedyńcze osoby, które wspólnie utworzyły własne drużyny. – W tym turnieju każdy jest wygranym, ale jako pamiątka jest medal dla każdego.

Rozgrywki miały na celu promowanie ducha fair play, współpracy i wzajemnego szacunku między młodymi ludźmi, mieszkańcami miasta i gminy Biała Podlaska. Poprzez hasło „Nie rywalizacja, a integracja” organizatorki chciały podkreślić, że sport może być doskonałym narzędziem do kształtowania wartościowych postaw, budowania pozytywnych relacji społecznych oraz wzmacniania więźli międzyludzkich.

Turniej był nie tylko sportowym wydarzeniem, ale doświadczeniem społecznym dla wszystkich uczestników, w którym pokazano, że szkoła może być miejscem, nie tylko kojarzonym ze szkolnymi ławkami, dzwonkami i nauką, ale miejscem do którego chce się wracać, nawet w wakacje. Po zakończeniu rywalizacji, zawodnicy przenieśli się do jednej z sal, gdzie razem zjedli pizzę i słodkości, mogli porozmawiać i posłuchać muzyki, które zdecydowanie służyły integracji.

Przed rozpoczęciem młode zawodniczki dopingował skarbnik gminy Biała Podlaska Krzysztof Radzikowski, który przez wzgląd na obowiązki zawodowe nie mógł być na otwarciu. Turniej otworzył prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, który objął to wydarzenie honorowym patronatem wraz z prezesem klubu sportowego UKS Jagiellończyk Konradem Rechnio. Organizatorzy bardzo dziękują gościom za przybycie, a także dyrektor Zespołu Szkół w Białej Podlaskiej Bernadecie Mikołajczak za udostępnienie hali sportowej. Składają podziękowania również sponsorom: Pizzerii Roma w Białej Podlaskiej, a także PSS Społem w Białej Podlaskiej.

 

relacja, zdjęcia: Marta Piotrowska
rozmowa: Mariusz Maksymiuk, Radio Biper Biała Podlaska
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama