Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Styrzyniec: Niebezpieczna kolizja na krajowej dwójce

Do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem 4 aut doszło wczoraj po południu na drodze krajowej K-2 w miejscowości Styrzyniec. Kierujący ciężarówką 44-latek najechał na jadącego przed nim mercedesa, którego kierowca przygotowywał się do skrętu w lewo. Po tym osobówka uderzyła w jadącego z przeciwka Forda, który z kolei zderzył się z Vivaro. Na szczęście skończyło się jedynie na uszkodzonych samochodach. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13.30 na krajowej dwójce w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący ciężarowym Man-em, 44-letni mieszkaniec gminy Bychawa, najechał na tył osobowego mercedesa, którego kierowca przygotowywał się do skrętu w lewo na skrzyżowaniu. Osobówką kierował 74-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Po tym osobówka uderzyła w jadącego z przeciwka Forda kierowanego przez 21-letniego mieszkańca gminy Drelów, a ten z kolei w Opla Vivaro, którego kierowca oczekiwał na możliwość wjazdu na drogę krajową. Busem kierował 43-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Choć zdarzenie wyglądało groźnie skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja. Za popełnione wykroczenie 44-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 tysięcy złotych, a także 12 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy też o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama