Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowie za szereg kradzieży z włamaniem do piwnic. Na swoim koncie ma więcej przewinień…

Bialscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniem oraz usiłowań włamań do piwnic na terenie miasta. Odzyskali też cześć skradzionego mienia. Za te czyny „amator cudzego mienia” odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał też zarzuty kierowania pojazdem wbrew zakazowi oraz pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili też u niego mefedron. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę bialscy kryminalni uzyskali informację z której wynikało, iż 31-letni mieszkaniec miasta może posiadać przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta, gdy podróżował osobową Hondą. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim biały proszek. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to mefedron. Ustalili również, że na koncie 31-latka figuruje zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo z uwagi na zachowanie mężczyzny istniało uzasadnione podejrzenie, że mógł prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków zostało wykonane badanie. Potwierdziło ono obecność tych środków w jego organizmie. Od 31-latka pobrana została również krew na zawartość substancji zabronionych w jego organizmie.

Dodatkowo wspólne działania policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu oraz kryminalnych pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna podejrzany jest o szereg kradzieży z włamaniem do piwnic oraz usiłowań, do których doszło w ubiegłym i bieżącym roku na terenie miasta. Straty zostały wycenione na kwotę ponad 6 tys. zł. Policjanci odzyskali cześć skradzionego mienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W przypadku kradzieży z włamaniem odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama