Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Opowiadali o służbie w Policji

Bialscy policjanci odwiedzili uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Funkcjonariusze spotkali się między innymi z klasami mundurowymi, opowiadając im wiele o specyfice służby, strukturze bialskiej jednostki jak też kryteriach doboru. Podczas spotkań młodzi ludzie dowiedzieli się wiele również o odpowiedzialności prawnej nieletnich

Przez cały rok policjanci Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii bialskiej komendy prowadzą programy i działania profilaktyczne, podczas których spotykają się z uczniami powiatu, by przypominać zasady bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy. Jest to również okazja by przybliżać młodym ludziom codzienną służbę funkcjonariuszy jak też zasady przyjęcia do Policji.

Ostatnio cykl takich spotkań odbył się we wszystkich klasach Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. W trakcie spotkań funkcjonariusze przybliżyli uczniom zasady doboru do służby omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską. Poruszone zostały też kwestie dotyczące kompletowania dokumentacji.

Policjanci przedstawili pokrótce również specyfikę poszczególnych wydziałów ze szczególnym uwzględnieniem Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Opowiadali także o codziennej często trudnej i odpowiedzialnej służbie, dającej jednak dużo satysfakcji i zadowolenia. Podczas wszystkich spotkań licealiści mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie. Dowiedzieli się jakim wymaganiom należy sprostać, aby w przyszłości zasilić szeregi Policji. W trakcie pogadanek młodzi ludzie uzyskali też wiele informacji o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama