Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol: Pociągi towarowe z kontrabandą

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli blisko 12,8 tys. paczek nielegalnych papierosów. Przemyty zostały wykryte w Oddziale Celnym w Terespolu. Kontrabanda ukryta była w wagonach pociągów towarowych.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola podczas wspólnych kontroli zapobiegli ostatnio kilku próbom przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podczas kontroli pociągów towarowych wjeżdżających z Białorusi zabezpieczyli blisko 12,8 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Szczegółowa rewizja dwóch składów towarowych jadących z Brześcia do Małaszewicz przyniosła efekt w postaci 10 tys. paczek zabezpieczonych papierosów. W obu przypadkach w wagonach typu węglarka pod wierzchnią warstwą towaru ukrytych było po 5 tys. paczek.

Z kolei w wyniku kontroli czterech innych składów towarowych funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2,8 tys. paczek. Papierosy ukryte były w ramach wagonów i platform.

Nikt z przesłuchiwanych pracowników obsługi pociągów nie przyznał się do próby przemytu. We wszystkich sprawach wszczęto postępowania karne skarbowe.

Wartość rynkowa przechwyconych papierosów to ponad 210 tys. zł.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie – 0601
tekst i zdjęcia: Michała Derusia Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Lublinie – 0601
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama