Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Areszt dla 35-latka podejrzanego o rozbój i groźby karalne

Na dwa miesiące trafił do aresztu 35-letni mieszkaniec gminy Terespol. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na pracownicy sklepu. Łupem sprawcy padły… 2 butelki piwa. 35-latek odpowie też za groźby karane i naruszenie miru domowego mieszkańca pobliskiej posesji, którą „odwiedził” po wyjściu ze sklepu. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotnie popołudnie dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju na szkodę pracownicy sklepu. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Terespol. Z relacji zgłaszającej wynikało, że sprawca był agresywny i awanturował się. Powodem agresji był fakt, że kobieta nie chciała sprzedać piwa nietrzeźwemu już klientowi. Po chwili agresywny klient odepchnął ją, a kiedy kobieta przewróciła się zabrał ze sklepu dwie butelki piwa i wyszedł. W trakcie zdarzenia groził jej również pozbawieniem życia.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali mundurowi, którzy potwierdzili zdarzenie jak też personalia mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec tej samej gminy. Zatrzymali też mężczyznę nim ten zdążył wrócić do domu.

W takcie wykonywanych na miejscu czynności mundurowi ustalili, że nie jest to jedyny czyn, o który podejrzewany jest 35-latek. Sprawca bowiem po wyjściu ze sklepu poszedł na pobliską posesję, gdzie beż powodu zaczął szarpać będącego tam pokrzywdzonego. Jemu również groził pozbawieniem życia jak też spaleniem budynków. Nie chciał też opuścić posesji pomimo wielokrotnych żądań właściciela.

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wczoraj wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama