Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Włamał się na konto brata, usłyszał zarzuty

Policjanci z Terespola ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem na konto bankowe mieszkańca gminy Zalesie. Za ten czyn odpowie 35-letni brat pokrzywdzonego. Z ustaleń kryminalnych wynika, że sprawca wykorzystując nieuwagę właściciela korzystał z jego karty, po czym odłożył ją na miejsce nim ten się zorientował. 35-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu realizując czynności służbowe ustalili, że 35-letni mieszkaniec gminy Zalesie podejrzewany jest o włamanie na konto bankowe swojego młodszego brata. Sprawca wypłacił gotówkę z konta pokrzywdzonego jak też płacił jego kartą za zakupy.

W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Z relacji mężczyzny wynikało, że do zdarzeń doszło na początku tego miesiąca, a wartość strat przekroczyła kwotę 2 tysięcy złotych. Sprawca wykorzystał sen właściciela i fakt, że znał pin do jego karty. Wcześniej bowiem kilkukrotnie za jego zgodą wypłacał gotówkę. Po całym zdarzeniu „amator cudzego mienia”, odłożył kartę na miejsce nim pokrzywdzony zdążył się zorientować.

35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama