Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powiat: Remont placu głównego przy międzyrzeckim liceum

Zarząd Powiatu Bialskiego dokonał zmiany formy realizacji zadania polegającego na przebudowie placu głównego przy obiektem szkoły. Wzrost cen spowodował również rezygnację z wylewki asfaltowej parkingu na estetyczne wyłożenie miejsc postojowych betonową kostką. Dodatkowo plac uzyska odwodnienie z systemem rozsączającym.

Nastąpiła zmiana nazwy zadania w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu Podlaskim z nazwy „Odwodnienie głównego placu szkoły oraz wykonanie nawierzchni z emulsji asfaltowej w Liceum Ogólnokształcącym w Międzyrzecu Podlaskim” na „Odwodnienie utwardzonego, głównego placu Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim – 159 tysięcy 440 zł plus wykonanie nawierzchni placu szkoły – 278 tysięcy 560 zł.”

Drogi asfalt
W momencie planowania budżetu na 2022 r. z kosztorysów inwestorskich wynikało, że emulsja asfaltowa jest tańsza od kostki betonowej (koszt wykonania nawierzchni oszacowano na 290 tysięcy złotych). Jednakże, w chwili obecnej, w związku ze znacznym wzrostem cen, po rozeznaniu rynku jednoznacznie wynika, że żadna ze znanych firm działających w branży drogowej nie jest w stanie wykonać tej inwestycji za kwotę nie niższą niż 340 – 350 tysięcy złotych (z zastrzeżeniem braku gwarancji ceny do rozstrzygnięcia postępowania przetargowego).

Mając na uwadze powyższe oraz fluktuację cen konieczna jest zmiana technologii utwardzenia placu na kostkę betonową oraz rozdzielenie inwestycji, w związku z ogłoszonymi dwoma postępowaniami przetargowymi (na odwodnienie i wykonanie nawierzchni).

Prace się rozpoczęły, trwa budowa systemu odwodnienia i rozsączania.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski
tekst, zdjęcia i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama