Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Brązowy medal podczas Pucharu Polski Juniorów w Taekwon-do ITF

5 marca odbył się Puchar Polski Juniorów w Taekwon-do ITF w Nowej Rudzie. W zawodach wzięło udział 284 zawodników z 45 klubów.

Wśród nich 6 zawodników UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim pod opieką trenera Dawida Smolbika. To pierwsza duża impreza z udziałem janowskich taekwondzistów w tym roku kalendarzowym. W konkurencji układów formalnych kobiet najlepiej spisała się Patrycja Czuchan (5/59) ulegając dopiero w pojedynku ćwierćfinałowym zawodniczce z Mińska Mazowieckiego (złotej medalistce).

Wśród mężczyzn Jakub Rypina (17/85) znalazł się najwyżej z klasyfikowanych zawodników Hwa-Rang.

W konkurencji walki sportowej przynależność do czołówki najlepszych zawodniczek potwierdziła Julia Orluk (Hwa-Rang Janów Podlaski). Julka w kategorii +65kg 1gup-1dan zdobyła brązowy medal, ulegając w walce półfinałowej reprezentantce Polski juniorek z Warszawy. Warto dodać, że w ostatnich dwóch startach na dużych imprezach zawodniczka z Janowa Podlaskiego plasowała się tuż za podium.

Po dobrych i zaciętych walkach tuż przed strefą medalową odpadli nasi pozostali zawodnicy:
Jakub Rypina– V-msce w walkach -68 kg 1gup-1dan
Mikołaj Siudyła– V-msce w walkach -62 kg 5-2 gup
Dawid Tokarski– VII-msce w walkach -62 kg 1gup-1 dan
Patrycja Czuchan- VII m-sce w walkach -60 kg 1gup-1dan
Krystian Seluk– IX m-sce w walkach -56 kg 5-2 gup

Złoty i brązowy medal z Pucharu Polski i miejsca wszystkich naszych zawodników w czołowej dziesiątce to świetny prognostyk przed kolejnymi startami, Mistrzostwami Polski Juniorów i egzaminem na czarny pas czwórki naszych zawodników w czerwcu. Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gmina Janów Podlaski i Lubelska Unia Sportu. 

Gratulacje!

materiał: UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim
tekst i zdjęcia: Dawid Smolbik UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama