Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli alkohol oraz aparaturę do jego produkcji

Za nielegalną produkcję alkoholu odpowie 66-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Podczas przeszukania jego posesji wiszniccy kryminalni zabezpieczyli aparaturę do destylacji alkoholu oraz gotowy już produkt. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Przypominamy! Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Zabroniona jest także sprzedaż takiego alkoholu.

Kryminalni z wisznickiego komisariatu w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 66-latek z gminy Łomazy podejrzewany jest o nielegalną produkcję alkoholu. Wczoraj funkcjonariusze weszli na teren posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę. Tam potwierdzili wcześniejsze ustalenia. Podczas przeszukania ujawnili aparaturę oraz przyrządy do produkcji alkoholu etylowego a także gotowy już produkt, które zostały zabezpieczone.

W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że ujawniona aparatura służy mu jedynie na własny użytek. 66-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama