Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Spowodował kolizję na podwójnym gazie. 2 promile w organizmie i brak uprawnień do kierowania

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 33-letni kierowca hyundaia, który na ulicy Piłsudskiego w Białej Podlaskiej spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania. „Amator jazdy na podwójnym gazie” został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez innego kierowcę.

W minioną niedzielę przed godziną 21.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Artyleryjskiej w Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kierowca hyundaia nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu uderzając w renaulta. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia.

Mundurowi otrzymali też informację od kierującej, będącej świadkiem zdarzenia. Kobieta jadąc za hyundaiem podała, w którym kierunku podróżuje uciekinier. W miejscowości Łomazy mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze od razu wyczuli woń spożytego alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkohol w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że nigdy ich nie miał.

33-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie za kierowanie autem na podwójnym gazie. Za popełnione czyny grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny 3 tysiące złotych.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama