Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Piknik profilaktyczno-integracyjny rodzin zastępczych (galeria)

Starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej - Małgorzata Malczuk, zaprosili rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo - wychowawcze z terenu powiatu bialskiego na piknik profilaktyczno-integracyjny, który miał miejsce dziś, 29 czerwca w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.

W programie pikniku znalazło się otwarcie i powitanie gości oraz uczestników. Wystąpienie Dyrektor PCPR i Starosty Bialskiego. Dyplomy i nagrody oraz podziękowania za podjęcie trudnych ale ogromnie potrzebnych działań i zaangażowania. Indywidualne konsultacje ze specjalistami i pogadanki profilaktyczne.

Piknik jest od lat formą działań zmierzających do promocji rodzicielstwa zastępczego.

Nagrody wręczono dzieciom i młodzieży którzy nadesłali prace na konkurs plastyczny pod nazwą „Okno na świat”. Po części oficjalnej zaproszono uczestników do gier, zabaw, do obejrzenia i oklaskiwania występów artystycznych dzieci z bialskiej Chwilki. Nie zabrakło konkursów z nagrodami dla dzieci przeprowadzanych przez pracowników i studentów Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Kilka stanowisk malowania twarzy ledwie nadążało z zapotrzebowaniem.

Jak zwykle można było liczyć na strażaków i policjantów, ich wozy, sprzęt i pokazy. Oblegane były zjeżdżalnie, dmuchańce, karuzela, foto shop, wata cukrowa, popcorn, lody, food trucki. Chętnych nie zabrakło również do wesołej zabawy z animatorami przy dźwiękach muzyki i do indywidualnych występów przy „wolnym mikrofonie”.

W trakcie Pikniku jak zawsze zapewniono wyżywienie – w tym przepyszną pomidorówkę z makaronem – oraz słodki poczęstunek.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama