Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Zabezpieczyli komputery służące do nielegalnego hazardu

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili na terenie miasta lokal służący do prowadzenia gier hazardowych, działający bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli też znajdujący się tam sprzęt komputerowy. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej prowadzili wspólne działania mające na celu zwalczanie nielegalnego hazardu. W ubiegłą środę funkcjonariusze weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że działający jako „kafejka internetowa” lokal prowadzi gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu mundurowi potwierdzili posiadane informacje. Właściwe rozpoznanie i współpraca obu służb doprowadziły do ujawnienia urządzeń i sprzętu komputerowego służącego do prowadzenia gier hazardowych.

Mundurowi zabezpieczyli komputery oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Funkcjonariusze przesłuchali też obecne na miejscu osoby. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama