Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Leśna Podlaska: Naukowo o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie (galeria)

Konferencja Naukowa „Aspekty Bezpieczeństwa I Higieny Pracy W Rolnictwie” miała miejsce 4 listopada 2019 r. w sali wykładowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej. Niebawem FILM z konferencji!!

Celem konferencji było omówienie zagadnień dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa w rolnictwie, zróżnicowanych niebezpiecznych czynników występujących podczas pracy w gospodarstwach rolnych w odniesieniu do zmiennych warunków i wykonywanych czynności.

Konferencja skierowana była do rolników różnych specjalizacji oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką.

Konferencję otworzył Radosław Klekot – dyrektor ZSCKR w Leśnej Podlaskiej. Wśród prelegentów pojawił się m. in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński oraz Prezes KRUS Aleksandra Hadzik. W czasie konferencji na terenie szkoły było można obejrzeć nowoczesne maszyny rolnicze prezentowane przez lokalnych przedsiębiorców.

W konferencji udział wziął także poseł Marcin Duszek, obecny był wójt Leśnej Podlaskiej Paweł Kazimierski, również radni powiatowi: Marian Tomkowicz i Marek Uściński. Konferencję uświetnił też swoją obecnością komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Artur Tomczuk. Obecni byli uczniowie, kadra pedagogiczna i dyrekcja szkoły w Leśnej.

O „Przygotowaniu młodzieży do bezpiecznej pracy w rolnictwie” mówił Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „Wizja ZERO prewencji w rolnictwie” to już temat prelekcji dr Aleksandry Hadzik – Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. O „Niebezpiecznych gatunkach roślin wokół nas” mówił dr hab. Paweł Marciniuk z UPH w Siedlcach. „Bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin w rolnictwie”, to już temat Mirosława Nakoniecznego z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Zagrożenia wypadkowe dzieci w gospodarstwie rolnym” omawiał mgr inż. Piotr Choina – IMW Lublin. Ostatni temat „Ubezpieczenia OC w rolnictwie” omówił Józef Karpiński z Departamentu Ubezpieczeń Majątkowych Nord Partner.

[foogallery id=”180683″]

 

materiał: Radio Biper Leśna Podlaska
temat: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama