Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wieści z Unii: Suwerenność we współczesnym świecie

Czy państwo w dzisiejszej Europie może się czuć w pełni niezależne? Co oznacza suwerenność w XXI wieku? Jak ją rozumieją Luksemburczycy? Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz Komisja Europejska zapraszają w środę 25 stycznia na kolejne „Seminarium europejskie”. Naszym gościem będzie m.in. dyplomata pracujący w Polsce Claude Trierweiler.

Seminaria europejskie to cykl 15 spotkań – wykładów, debat z udziałem słuchaczy i warsztatów. Seminaria mają charakter interdyscyplinarny (poruszane będą zagadnienia polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne) i dotyczą bieżących kwestii związanych z Unią Europejską oraz państwami europejskimi. Goście to eksperci zajmujący się daną dziedziną, m.in. dziennikarze, urzędnicy, naukowcy, analitycy z organizacji pozarządowych czy dyplomaci.

Spotkania odbywają się w środy między 17:00, a 18:30 i mają charakter otwarty.

W środę 25 stycznia w godzinach 17.00-18.30, w Ambasadzie Luksemburga (ul. Słoneczna 15) o współczesnym pojmowaniu suwerenności będą dyskutować: zastępca ambasadora Luksemburga w Polsce Claude Trierweiler, prof. Tomasz Grosse z Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr Paweł Olszewski z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Osoby zainteresowane udziałem (nie będące studentami Seminariów europejskich) prosimy o zgłoszenia do 23 stycznia na adres j.rozycka@schuman.pl

Polska Fundacja im. Roberta Schumana organizuje „Seminaria europejskie” wraz z Fundacją Konrada Adenauera oraz pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zajęcia obywają się w ramach przedmiotów ogólnodostępnych Uniwersytetu Warszawskiego.

W linku poniżej znajdziesz także program seminariów w semestrze zimowym 2016/2017.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT <<==> LINK

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radio Biper Biała Podlaska

UWAGA Mariusz Maksymiuk:
Przepraszamy za marną jakość zdjęć w tym dziale. Portal Komisji Europejskiej w Polsce z którego pobieramy materiały oszczędza na zdjęciach. Widocznie nikt z „menedżerów” portalu jak i kierownictwa portalu nie pomyślał o tym, że materiały mogą być dalej rozpowszechniane i publikowane a każdy z kolejnych serwisów a już nie wspominając prasy wolałbym zdjęcia w dobrej jakości i dużym formacie.
Trudno. Do zaproponowanych standarów wypada nam się jedynie dostosować.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama