Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Międzyrzecki Ekonomik i zawodowe praktyki we Włoszech

W dniach od 2 do 15 czerwca 2024r. uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim wzięli udział w 2-tygodniowym stażu zawodowym we Włoszech organizowanym w ramach projektu nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000138482 programu Erasmus +, Akcja 1 Mobilność Edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia uczniów i kadry. Dofinansowanie projektu przez Unię Europejską na tegoroczne przedsięwzięcie dla szkoły wynosiło 50 113,00 EUR. Projekt skierowany był dla uczniów klas II i III technikum, uczących się w zawodach technik programista oraz technik rachunkowości. Organizacjami przyjmującymi dla uczniów była organizacja Mel Training Center S.R.L.S w Cattolice, a dla nauczyciela odbywającego kursy i szkolenia - European Mobility Center SRL w Cattolice we Włoszech.

Uczestnikami mobilności edukacyjnej byli:

• 21 uczniów kształcących się w zawodach technik programista (13 osób) oraz technik rachunkowości (8 osób),
• 1 nauczyciel szkoły, który uczestniczył w kursach i szkoleniach,
• 2 opiekunów – nauczycieli, którzy sprawowali opiekę i monitoring nad uczniami podczas mobilności.

Dzięki projektowi uczestnicy stażu zagranicznego nabyli szeroką gamę kompetencji językowych poprzez realizację praktyk zagranicznych i szkoleń, poszerzyli horyzonty, co skutkuje lepszym przygotowaniem do dalszego rozwoju zawodowego w kraju i za granicą. Dodatkowo poznali nowoczesne technologie, narzędzia i metody pracy stosowane w branży informatycznej oraz ekonomicznej.

Uczestnicy praktyk zagranicznych i szkoleń w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych wzięli udział w weekendowym programie kulturowym mającym na celu poznanie kultury, tradycji oraz historii Włoch. Uczniowie zwiedzili m.in. Wenecję, Bolonię, San Marino, Rimini.

Zagraniczne praktyki umożliwiły uczniom nie tylko zdobycie cennych umiejętności zawodowych, ale także przyczyniły się do rozwoju osobistego i kulturowego, co w przyszłości zaowocuje większymi możliwościami na rynku pracy oraz lepszym przygotowaniem do życia zawodowego w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Miedzyrzeca Podlaskiego zdobyła doświadczenie w międzynarodowym środowisku oraz poszerzyła wiedzę z zakresu kultury i historii Włoch. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty podpisane przez organizację przyjmującą, potwierdzające udział w projekcie.

plakat.pdf

materiał: Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim
tekst i zdjęcia: Izabela Hodun – koordynator praktyk zagranicznych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama