Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Konstantynów: Bialscy mundurowi odwiedzili przedszkolaków

Bialscy policjanci prewencji odwiedzili wychowanków przedszkola z Konstantynowa. Dzieci miały okazje zobaczyć sprzęt służbowy oraz poznać umiejętności psa służbowego. Wizyta pozwoliła przybliżyć dzieciom pracę policjanta oraz zasady bezpieczeństwa, przypominając jak istotne jest korzystanie z elementów odblaskowych.

We wtorek policjanci bialskiej komendy odwiedzili wychowanków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konstantynowie. Maluchy miały okazję zapoznać się z zawodem policjanta. Dzieci z przyjemnością przymierzały „policyjne gadżety”. Największą atrakcją był pies służbowy o imieniu Daro, którego maluchy powitały z ogromną radością co również spodobało się naszemu „funkcjonariuszowi”. Daro miał okazję zaprezentować swoje umiejętności psa tropiącego.

W trakcie spotkania, mundurowi st. asp. Sylwia Jaworowska, sierż. sztab. Dariusz Koczkodaj i st. sierż. Maciej Kołodziejczyk w prosty i zrozumiały sposób, przekazali najmłodszym pierwsze informacje na temat bezpieczeństwa w czasie zabawy ale przede wszystkim poruszania się w drodze do szkoły. Policjanci zachęcali też do korzystania z odblasków również w terenie zabudowanym. Tłumaczyli jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu.

Na przedszkolaki czekała dodatkowa atrakcja. Dzieci otrzymały elementy odblaskowe, nie kryły zadowolenia a promienne uśmiechy gościły na ich twarzach. Zobowiązały się również korzystać z otrzymanych odblasków. Wizyta minęła w atmosferze dobrej zabawy maluchów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / podinspektor Beata Miszczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama