Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gmina wyposażyła świetlice w Komarnie-Kolonii i Zakanalu

Gmina Konstantynów w ramach projektu „Zakup wyposażenia do Świetlic Wiejskich w Komarnie-Kolonii i Zakanalu” zakupiła wyposażenie świetlic, na które pozyskała 41.568 zł dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

„Zakup wyposażenia do Świetlic Wiejskich w Komarnie-Kolonii i Zakanalu”

W związku z realizacją projektu pt. „Zakup wyposażenia do Świetlic Wiejskich w Komarnie-Kolonii i Zakanalu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, Gmina Konstantynów na przełomie 2023 i 2024 r. zakupiła stoły, krzesła oraz stoliki cateringowe stanowiące wyposażenie świetlic wiejskich.

Projekt miał na celu stworzenie warunków do kultywowania lokalnego dziedzictwa kulturowego, rozwoju aktywności, poprzez zakup wyposażenia do dwóch świetlic wiejskich w gminie Konstantynów.

Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich zgodnie z umową wyniosła 41 568,00 zł.

W związku z realizacją projektu, w maju 2024 r., w obu świetlicach przeprowadzono warsztaty rękodzielnicze z wykorzystaniem zakupionego wyposażenia, w których udział wzięli m.in. uczestnicy Klubu Seniora.

Dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym powstają lepiej wyposażone ogólnodostępne obiekty, w których będą mogły odbywać się różnorodne spotkania, szkolenia, warsztaty. Stają się one bardziej atrakcyjne i z pewnością wpływa to na pobudzenie aktywności środowiska lokalnego i stymulowanie współpracy na rzecz rozwoju i promocji lokalnych wartości i tradycji kulturowych.

 

materiał: UG Konstantynów
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama