Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zmiany w bialskiej policji. Nowy Komendant! Pożegnanie Czapli. Powitanie Antoniewskiego (galeria)

Po 4 latach dowodzenia z Komendą Miejską Policji w Białej Podlaskiej oraz z policyjnym mundurem pożegnał się Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla. Nowym szefem bialskich policjantów został insp. Andrzej Antoniewski. W uroczystości udział wziął mł. insp. Tomasz Gil Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz miasta, powiatu, jednostek samorządowych, sądu, prokuratury, służb współpracujących z Policją oraz kadra kierownicza KMP w Białej Podlaskiej.

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość z okazji zdania i powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej. Z jednostką po ponad 4 latach dowodzenia pożegnał się inspektor Wojciech Czapla, który przechodzi na emeryturę. Jednocześnie policjanci, pracownicy i zaproszeni goście przywitali nowego szefa bialskiej Komendy, został nim inspektor Andrzej Antoniewski.

W nowe obowiązki szefa bialskich policjantów wprowadził młodszy inspektor Tomasz Gil Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

W uroczystości udział wzięli także przedstawiciele władz miasta, powiatu, jednostek samorządowych, sądu, prokuratury, służb współpracujących i zaprzyjaźnionych z Policją, związków zawodowych oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Ceremonia pożegnania i przywitania rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji przez dowódcę uroczystości oraz wprowadzenia sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Po powitaniu przybyłych gości odczytana została decyzja o zdaniu obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej przez inspektora Wojciecha Czaplę.

Inspektor Wojciech Czapla służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Sandomierzu. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem prewencji jak i kryminalnym. Zajmując kolejne stanowiska kierownicze: Komendanta Komisariatu Policji w Annopolu, Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku, Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku, Komendanta Powiatowego Policji w Puławach, Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a od stycznia 2020 r. pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej.

Inspektor Wojciech Czapla został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Następnie został odczytany rozkaz o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej inspektorowi Andrzejowi Antoniewskiemu.

Inspektor Andrzej Antoniewski służbę w policyjnym mundurze pełni od 1998 roku. Doskonale zna specyfikę pracy w bialskiej jednostce, gdyż przez 2 lata pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej, po czym objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie.

Inspektor Andrzej Antoniewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończył Studia Podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa imprez masowych i zagrożeń publicznych oraz w zakresie zarządzania kryzysowego. Służbę w Policji rozpoczął w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem prewencji. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych : Kierownik Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej, a od 2019 r. Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie

Inspektor Andrzej Antoniewski został uhonorowany Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie młodszy inspektor Tomasz Gil zwrócił się do inspektora Wojciecha Czapli w imieniu swoim oraz kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie złożył serdeczne podziękowania za 33 lata służby w mundurze. Pogratulował mu za profesjonalizm i zaangażowanie zwłaszcza w ostatnich trudnych latach. Zwracając uwagę, że”… jednostka jest oceniana bardzo dobrze nie tylko w kontekscie garnizonu lubelskiego ale i na skali kraju…” Pogratulował również nowemu Komendantowi Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej inspektorowi Andrzejowi Antoniewskiemu życząc mu wytrwałości i odwagi w związku z nowym wyzwaniem.

Podczas pożegnania inspektor Wojciech Czapla podkreślił, że służba w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej była dla niego ogromnym zaszczytem, podziękował wszystkim policjantom, policjantkom oraz pracownikom cywilnym za wysokie zaangażowanie w codzienne obowiązki służbowe. Obecnym na uroczystości przedstawicielom służb i instytucji podziękował za współpracę, która była realizowana na bardzo wysokim poziomie.

Funkcjonariusze oraz pracownicy złożyli życzenia odchodzącemu Komendantowi. w słowach podziękowania za wieloletnią współpracę niejednokrotnie zaznaczano, że na pomoc, pełne zaangażowanie i wsparcie w codziennej służbie inspektora Wojciecha Czapli zawsze można było liczyć.

Obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej powierzono inspektorowi Andrzejowi Antoniewskiemu. Nowy Komendant podkreślił, że obejmuje jednostkę już drugi raz i odbiera to jako wyraz wielkiego zaufania wobec jego osoby. Podkreślił, że największym jego zadaniem będzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców.

Uroczystość zakończyła się odprowadzeniem sztandaru Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej i złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji o zakończeniu zbiórki.materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / podinspektor Beata Miszczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama