Relacja z Szachowego GRAND PRIX Terespola 2023

Dnia 22 października 2023 r. odbyło się Grand Prix Terespola 2023 w szachach szybkich. Na turniej królewskiej gry przybyło trzydziestu zawodników.

Byli to gracze z wielu miejscowości takich jak Lublin, Sarnaki, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Lachówka Mała, Kaliłów czy Terespol. Najliczniejsza grupa przybyła z Terespola, co świadczy o tym, że w naszym miasteczku szachy mają się dobrze. Wydarzenie zostało otwarte pokazem wirtuozerii na organce wykonanym przez Pana Janusza Sałtrukiewicza, występ został nagrodzony gromkimi brawami. Szachy to gra rodzinna, a potwierdziło to przybycie braci Gołębiewskich z Terespola i rodziny Bieleckich z Lachówki.

W całym turnieju zwyciężył Artur Oleszczuk z Białej Podlaskiej – klub z Lublina, natomiast w poszczególnych kategoriach sytuacja przedstawia się następująco:

– Bogdan Celiński z Białej Podlaskiej.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i również nagrody rzeczowe. Każdy z graczy poczuł się zwycięzcą.

Nagrodziliśmy najmłodszego zawodnika Janka Gołębiowskiego (6 lat), który jest młodszy o kilka miesięcy od Błażeja Bieleckiego. Najstarszym zawodnikiem jest Pan Janusz Sałtrukiewicz (82 lata), który nie opuszcza żadnego turnieju, co świadczy o jego ogromnym zamiłowaniu do szachów.

Korzystaliśmy z kawy, herbaty, napoi oraz poczęstunku w postaci ciastek i jabłek.

To wszystko nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie MCKiR w Terespolu, Miasta Terespol oraz Klubu szachowego MOK „Debiut” Terespol.

W dniach 6-9 października 2023 r. zawodnicy z Klubu Szachowego w Terespolu – Wojtek Niedziółko, Karol Dajda, Krzysztof Gołębiowski i Sławomir Leszek uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Szachowym im. „Bohaterów Akcji V2”. Turniej odbył się w Sarnakach.

W swojej kategorii Karol Dajda zajął 5 miejsce, zdobywając 4 kategorię szachową, a Wojtek Niedziółko zajął 10 miejsce i zdobył 5 kategorię szachową. Krzysztof Gołębiowski w swojej kategorii był 7.

Pobyt w Sarnakach był pełen różnych atrakcji historycznych i sportowych, co ubogaciło naszych szachistów.

Zapraszamy na następne turnieje szachowe oraz zajęcia szachowe, które odbywają się w każdy wtorek w godz. 17-19 w sali przy stadionie miejskim.

materiał: MCKSiR Terespol
tekst i zdjęcia: Sławomir Leszek /  Łukasz Pogorzelski MCKSiR Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki