Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

System sprzedaży biletów online – na czym polega?

W momencie, gdy jesteśmy organizatorami wydarzeń kulturalnych, sportowych, rozrywkowych bądź edukacyjnych, zastanawiamy się jak ułatwić swoim klientom cały proces rezerwacji oraz zakupu biletów. Wdrożenie nowoczesnych systemów, takich jak system sprzedaży biletów online może być świetnym rozwiązaniem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

W jaki sposób działa system sprzedaży biletów online?

System biletowy jest rodzajem oprogramowania, który pozwala na zarządzanie dostępnością miejsc, cenami, promocjami oraz płatnościami. Taki system sprzedaży może być powiązany z naszą stroną internetową, aplikacjami czy kanałami social media. Taki system pozwala także na tworzenie oraz edytowanie wydarzeń, może także pomóc w ustalaniu planów sali czy generowaniu kodów kreskowych. Kolejną zaletą takiego systemu jest wysyłanie powiadomień e-maili czy SMS-ów. Poza tym możliwe jest weryfikowanie biletów na wejściu oraz tworzenie statystyk sprzedaży.

System biletowy – kiedy się sprawdzi?

System biletów umożliwia sprzedaż online, jest to narzędzie uniwersalne oraz elastyczne. To pozwala na dostosowanie systemu do różnych rodzajów obiektów oraz wydarzeń. Takimi wydarzeniami mogą być koncerty, pokazy filmowe, spektakle teatralne bądź wystawy.

System umożliwia sprzedaż biletów numerowanych na wydarzenia sportowe, jakimi są mecze reprezentacji Polski, siatkówki, koszykówki czy skoki narciarskie. System rezerwacji biletów obejmuje również wydarzenia edukacyjne, czyli szkolenia, warsztaty. Nie można też pominąć wydarzeń rozrywkowych, takich jak wejściówki do escape roomów, parków rozrywki czy sal zabaw.

Rezerwacja biletów online – jakie udogodnienia dla klientów?

System sprzedaży biletów online oraz możliwość ich rezerwacji online jest wygodą nie tylko dla organizatora, ale też dla klientów. Główne korzyści, jaki płyną z tego rozwiązania to oszczędność czasu, klienci nie muszą stać w kolejce przez wiele godzin. Kolejnym plusem jest dostępność 24/7, można dokonać zakupu w każdym miejscu przy pomocy dostępu do urządzeń mobilnych lub komputera.

Kolejnym plusem jest możliwość wyboru miejsca, sami możemy określić, gdzie chcemy usiąść, możemy się spokojnie nad tym zastanowić. Kolejną zaletą jest płatność online, można to zrobić przy pomocy przelewu bankowego czy karty kredytowej.

Kolejną sprawą odróżniającą od sprzedaży stacjonarnej jest elastyczność, zazwyczaj możemy zrezygnować z rezerwacji w każdym momencie. Atutem systemu biletowego jest też bezpieczeństwo danych, system zapewnia pełną ochronę. Zakup biletów online jest formą ekologiczną, gdyż nie ma potrzeby druku, a dokument możemy pokazać na telefonie lub komputerze.

System sprzedaży i rezerwacji biletów wiąże się też z możliwością korzystania z programów lojalnościowych, rabatów, kuponów zniżkowych czy innych karnetów. Jednak cel jest jeden, czyli usprawnienie obsługi klientów oraz umożliwienie zakupu biletów w prostej formie.

Rezerwacja biletów – dodatkowe informacje

System biletowy jest nowoczesnym rozwiązaniem, który daje efektywne możliwości. Pozwala na organizację oraz promocję różnych wydarzeń. Dodatkowo zwiększa satysfakcję oraz lojalność klientów. Na rynku jest wiele dostawców takich rozwiązań, dlatego dobrze jest porównać oferty oraz wybrać te, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Zaawansowany technologicznie system biletowy, powinien być prosty w obsłudze. Powinien być poszerzany o kolejne funkcje oraz automatyzację. Jest to rozwiązanie oszczędzające czas oraz pracę. Warto zainwestować w taki system i mieć pewność, że wszystko będzie na wysokim poziomie.

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama