Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Stracili uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości

Pośpiech, zmęczenie to tylko niektóre wyjaśnienia kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Wczoraj policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali trzech kierowców „ze zbyt ciężką nogą”. Zatrzymany dzisiaj 27-latek, pędził 131 km/h. Otrzymał 2500 złotych mandatu karnego oraz 15 pkt karnych. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i pasażerów, ale również dla pieszych. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas reakcji potrzebny w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń na drodze.

Wczoraj policjanci bialskiej grupy SPEED zatrzymali uprawnienia trzem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 kilometrów. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 10.30 na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. 36 letni kierujący motocyklem marki Yamaha wracał do domu zakupionym chwilę wcześniej jednośladem. Przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h i stracił uprawnienia.

Do kolejnych dwóch zdarzeń doszło również w tej samej miejscowości. Przed godziną 12:00 kierujący osobowym Mercedesem 54-latek przekroczył prędkość o 69 kilometrów. Pół godziny później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki KIA. Również w tym przypadku powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało 118 km/h. Oznacza to, że 50-letni kierowca przekroczył tę dozwoloną o 68 kilometrów. Kierowcy stracili prawo jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami.

Dzisiaj, po godz. 9.00 policjanci pełniący służbę w rejonie miejscowości Misie zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 81 km. 27 latek tłumaczył, że się spieszy. Otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł i 15 pkt karnych.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli w tym okresie będzie kierował pojazdem, ten czas zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama