Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Święto ziemniaka w Kopytniku (film) (galeria)

W ostatni dzień września zespół "Pohulanka" z Kopytnika zaprosił do siebie zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze, by wspólnie celebrować "Święto ziemniaka". Muzyczny wieczór był okazją do integracji, wspólnych rozmów i degustacji smacznych regionalnych potraw na bazie ziemniaków.

 

Biesiadę uświetniły występy zespołów ludowych z gmin Drelów, Komarówka Podlaska, Zalesie, Międzyrzec Podlaski, Piszczac oraz Łomazy. Wszyscy zostali wspaniale ugoszczeni przez gospodarzy – zespół „Pohulanka” oraz KGW „Wrzos” z Kopytnika. Niezmiernie cieszy fakt, że lokalne społeczności tak aktywnie angażują się w pielęgnowanie i podtrzymywanie staropolskich tradycji.

Podczas biesiady rozbrzmiewały wspaniałe pieśni ludowe. Ponadto zespół „Pohulanka” zaprezentował nowy utwór nawiązujący do „Święta Ziemniaka”, a członkini zespołu „Dobrynianki” wyrecytowała swój autorski wiersz. W wydarzeniu udział wzięły i wystąpiły zespoły: „Malwy” z Komarówki Podlaskiej, „Przegalinianki” z Przegalin Dużych, „Polne Kwiaty” z Kolembród”, „Czerwone Korale” z Zahajek, „Dobrynianki” z Dobrynia Dużego, „Jutrzenka” z Rogoźnicy, „Luteńka” z Koszoł i „Pohulanka” z Kopytnika. Swoją obecnością gospodarzy zaszczycili również m.in. wójt Jerzy Czyżewski, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Bogumiła Wińska wraz z mężem Sławomirem, radny powiatu bialskiego Marek Uściński, wójt gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk wraz z żoną Magdaleną oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Komarówce Podlaskiej Zofia Jakimowicz z mężem Mirosławem.

Sponsorzy wydarzenia: Wójt Gminy Łomazy, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Elżbieta i Wiesław Knyszewcsy z firmy transportowej „Szwagry”, Krzysztof i Lucyna Kamińscy z zakładu blacharsko-lakierniczego w Łomazach, Bogumiła i Sławomir Wińscy, kierownik sklepu „Slawex” w Piszczacu Urszula Piediuk oraz zespół „Pohulanka”.

Tekst: GOK Łomazy

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
tekst: GOK Łomazy
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Jerzy Gzara / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama