Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska gościła zawodników mistrzostw w skokach na ścieżce akrobatycznej i trampolinie (film) (galeria)

W dniach 22-24 września 2023 roku w Białej Podlaskiej odbyły się „TAURON Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz TAURON Mistrzostwa Polski Juniorów w skokach na trampolinie, skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Lokalnej Aktywności Społecznej z siedzibą w Rakowiskach pod kierownictwem Polskiego Związku Gimnastycznego oraz przy współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego – Filia Biała Podlaska oraz Międzyszkolnym Klubem Sportowym „Żak” w Białej Podlaskiej.

W zawodach mistrzowskich wzięło udział łącznie 158 zawodników z 29 klubów sportowych z całej Polski. Impreza przyciągnęła na trybuny liczne grono kibiców i rodziców startujących dzieci. Było to prawdziwe święto polskiej gimnastyki, potwierdzające, jak wielki drzemie w niej potencjał.

Uroczyste otwarcie mistrzostw nastąpiło 23 września 2023 roku o godzinie 10.00. Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Województwo Lubelskie reprezentowała Pani Barbara Barszczewska – Radna Sejmiku Wojewódzkiego, która przywitała zgromadzonych gości i kibiców.  Zawody sportowe odbywały się także pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, który osobiście powitał utalentowanych młodych sportowców z całej Polski, gotowych do rywalizacji i pokazania swojego talentu. Głos zabrał również przedstawiciel Instytutu Sportu – Włodzimierz Pazik. Mistrzostwa otworzył Leszek Blanik – mistrz olimpijski i Prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Zawody łącznie z treningami trwały trzy dni i odbywały się w hali AWF przy ul. Akademickiej 2 w Białej Podlaskiej. Studenci kierunku fizjoterapia AWF w Białej Podlaskiej w ramach wolontariatu świadczyli zabiegi fizjoterapeutyczne potrzebującym tego zawodnikom. Było to doskonałe miejsce, które zapewniało komfortowe warunki zarówno zawodnikom, jak i widzom. Dla widzów, którzy nie mogli osobiście oklaskiwać młodych sportowców, organizatorzy zapewnili relację na żywo online. Ceremonia wręczenia medali i dyplomów dla najlepszych zawodników oraz statuetek dla najlepszych klubów odbyła się w niedzielę po zakończonych zawodach.

Szczegółowe wyniki:

wyniki MMP
wyniki MPJ

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / Paweł Wiśniowski
tekst: Paweł Wiśniowski
zdjęcia: Radio Biper
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama