Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Akcja „Prędkość” na drogach powiatu

240 ujawnionych przekroczeń prędkości, w tym również na dozwolonej „pięćdziesiątce”, dwa zatrzymane dowody rejestracyjne oraz jazda pomimo orzeczonego zakazu to efekt piątkowej akcji „Prędkość” na drogach powiatu bialskiego. Apelujemy o rozwagę oraz respektowanie obowiązujących przepisów przypominając, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki prowadzili na terenie Białej Podlaskiej jak też powiatu działania „Prędkość”. Celem akcji było ujawnianie kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości, a przez to poprawa bezpieczeństwa na drogach. Niemniej jednak policjanci zwracali również uwagę na inne niezgodne z prawem zachowania kierujących, które powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili ponad 250 kontroli drogowych ujawniając niemal 240 przekroczeń dozwolonej prędkości. Przed godziną 11.00 w miejscowości Witulin policjanci zauważyli kierowcę Toyoty, który znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Urządzenie wykazało 102 km/h. Za kierownicą auta siedział 33-latek. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania, ukarany został również wysokim mandatem karnym, a jego konto „wzbogaciło się” o 13 punktów karnych.

Podczas akcji policjanci zatrzymali też dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 16 km. W obydwu przypadkach nie było to jedyne przewinienie siedzących za kółkiem mężczyzn.

Około godziny 17.15 na ulicy Warszawskiej policjanci zatrzymali 72-latka, który podróżował VW-em. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania…. Trzy godziny później, na ulicy Zamkowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę kolejnego kierowcę podróżującego VW-em. Również w tym przypadku urządzenie wykazało przekroczenie dozwolonej prędkości o 16 km. Podczas kontroli policjanci ustalili, że na koncie siedzącego za kółkiem 32-latka figuruje zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do października br.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Funkcjonariusze zatrzymali też 2 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów.

Prowadzone przez policjantów działania dowodzą, że nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Ponawiamy wiec apel o ostrożność na drodze. Jadąc wolniej i dostosowując prędkość nie tylko do znaków drogowych, ale też do panujących warunków zmniejszamy ryzyko zdarzeń drogowych, których skutki mogą być tragiczne. Odpowiedzialne zachowanie kierującego ma znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama