Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Miasto usunęło banery kandydata do Sejmu, które zagrażały bezpieczeństwu drogowemu (film)

Miasto Biała Podlaska usunęło banery wyborcze jednego z kandydatów, ponieważ były one zawieszone bezprawnie i stwarzały zagrożenie bezpieczeństwu drogowemu.

Jako urząd miasta mamy obowiązek stać na straży prawa, zasad prawa i dokładnie na tym samym poziomie bezpieczeństwa mieszkańców. Bardzo wiele zgłoszeń telefonicznych od mieszkańców, jak i za pośrednictwem aplikacji internetowej, sygnalizowało, że banery wyborcze znajdują się w miejscach niedozwolonych i nieustalonych i stwarzają niebezpieczeństwo. Mieszkańcy jawnie i bezpośrednio zgłaszali, że ich to niepokoi. Stwierdzono, że w nocy z 18 na 19 września pojawiły się na terenie naszego miasta cztery dwustronne banery wyborcze w pasach drogowych dróg zarządzanych przez prezydenta miasta – wyjaśnia rzecznik prezydenta miasta Biała Podlaska Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Co do lokalizacji banerów miasto nie otrzymało żadnych zgłoszeń, dlatego też 20 września podjęło nieudane działania w celu uzyskania kontaktu z regionalnym pełnomocnikiem sekretarza generalnego Prawa i Sprawiedliwości w Chełmie Grzegorzem Tchórzewskim. – Taki kontakt udało się nawiązać z Piotrem Zegadło, koordynatorem ds. struktur partii PIS. Przekazaliśmy lokalizacje wskazane przez mieszkańców – dodaje rzecznik.

Koordynator obiecał przekazać wiadomość w trybie pilnym, jednak nie wydarzyło się nic skutecznego w tej sprawie. Za to w kolejnych miejscach na terenie miasta pojawiły się następne banery. Miasto podjęło standardowe dla takich sytuacji kroki, usunęło banery zagrażające bezpieczeństwu drogowego, które zabezpieczyła straż miejska.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Co roku w styczniu w tych samych miejscach stoją banery Wielkiej Orkiestry i wtedy …. nie zagrażają bezpieczeństwu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama