Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Już po raz trzeci w Rakowiskach odbyła się akcja sprzątania świata (film) (galeria)

Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach i Stowarzyszenie Rozwoju Rakowisk zorganizowały wspólnie trzecią już edycję sprzątania lasu w ramach akcji "Sprzątanie świata - Polska 2023".

Do udziału w akcji organizatorzy zaprosili dużych i małych, dla których mała Ojczyzna i jej środowisko nie są obojętne. – Wszyscy chcemy żyć w pięknym, czystym miejscu i oddychać czystym powietrzem. Udział w akcji będzie wspaniałą lekcją poszanowania środowiska – zachęcali.

Wydarzenie zorganizowali wspólnie dyrektor Przedszkola im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach Edyta Stalewska i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Rakowisk Dariusz Plażuk. – Wspólnie się dogadujemy, robimy akcję, sprzątamy i grillujemy z dziećmi – wyjaśnił Dariusz Plażuk.

Na zaproszenie odpowiedziało ponad 50 osób. Zjawiły się całe rodziny, dzieci, dorośli i seniorzy. Tego dnia mieszkańcy stanęli na wysokości zadania, a co ważne, każdego roku przybywa coraz więcej chętnych. Uczestnicy akcji spotkali się 23 września przy zatoczce autobusowej na końcu ul. Wspólnej w Rakowiskach i stamtąd wyruszyli w las. Sprzątali teren, na którym już odbywała się wcześniej podobna akcja. – Okazuje się, że nadal mamy brudasów i sprzątamy tzw. bagonicę, drogę łączącą Rakowiska z Sitnikiem, a także obrzeża bagonicy od strony Białej Podlaskiej – przybliżył szczegóły prezes stowarzyszenia.

Organizatorzy zadbali o rękawiczki i worki, a na zakończenie przygotowali poczęstunek w formie kiełbasek z grilla.

 

 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko / Karolina Rytter
film: Małgorzata Mieńko

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama