Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Małgorzata Chodyka autorką najpiękniejszego wiersza w konkursie międzynarodowym

Małgorzata Chodyka, uczennica klasy maturalnej Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej, zajęła I miejsce Międzynarodowym Konkursie Literackim „Jugend schreibt Gedichte" (Młodzież pisze wiersze), w kategorii wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez młodzież mieszkającą w Polsce, do lat 19.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 132 młodych poetek i poetów. Wręczenie nagród odbyło się 16 września 2023 roku w Berlinie w Domu Poezji (Haus für Poesie), a nagrodą w konkursie był m.in. czterodniowy pobyt w Berlinie połączony ze zwiedzaniem miasta, warsztatami literackimi i uroczystym rozdaniem nagród.

Międzynarodowy Konkurs Literacki „Jugend schreibt Gedichte” (Młodzież pisze wiersze) dofinansowany  jest przez pełnomocniczkę Rządu Federalnego d.s. Kultury i Mediów, Polski Instytut Kultury oraz Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie jak i prywatnych sponsorów. Projekt współfinansowany ze środków polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych za pośrednictwem Ambasady RP w Berlinie. Projekt powstał przy współpracy z Polskim Towarzystwem Szkolnym „Oświata” oraz Domem Poezji (Haus für Poesie) w Berlinie.

Gosia posiada wyjątkowe uzdolnienia literackie, które stanowią rzadko spotykane połączenie poetyckiej wrażliwości z bogactwem wyobraźni prozaika. Talent Małgosi zaowocował wyjątkowymi utworami nagradzanymi nie tylko w wielu konkursach miejskich i wojewódzkich, ale również ogólnopolskich i międzynarodowych oraz przyznaniem stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Diamentowego pióra oraz stypendium artystycznego Marszałka Województwa Lubelskiego.

W jej twórczości odnajdziemy nie tylko bajki i wiersze, ale również eseje i biografie historyczne. Ta młoda osoba wiąże swoją przyszłość z literaturą.

materiał, tekst i zdjęcia: Katarzyna Chodyka
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama