Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Przy drodze powiatowej w Worsach powstaje nowy chodnik

Przy drodze powiatowej nr 1123L Turów - Szóstka - Drelów w miejscowości Worsy trwa budowa chodnika. Zadanie realizuje Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej przy wsparciu finansowym Gminy Drelów.

Zadanie drogowe nosi nazwę „Budowa chodnika drogi powiatowej Nr 1123L Turów – Szóstka – Drelów od km 5+119 do km 5+920, odc. długości 0,801 km” i jest realizowane w miejscowości Worsy leżącej w gminie Drelów.

Wykonawcą zadania jest firma Mawik – Wojciech Karczewski z Podgaja, która w postępowanie przetargowym złożyła najniższą ofertę i z kwotą 482 473,65 zł podpisała w dniu 11 lipca 2023 r. umowę z Powiatem Bialskim. Na wykonanie prac firma ma cztery miesiące od dnia podpisania umowy. 

W postępowaniu przetargowym, który ogłosił Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej, wpłynęło sześć ofert cenowych na kwoty w przedziale 482 473,65 – 631 375,68 zł. Wcześniej Powiat Bialski zabezpieczył na ten cel 800 tys. zł. W kosztach prac partycypuje Gmina Drelów, której mieszkańcy dzięki tej inwestycji będą się cieszyć poprawą bezpieczeństwa i jakości użytkowania ruchliwej drogi powiatowej przecinającej całą miejscowość. Według informacji przekazanych przez wójta Piotra Kazimierskiego gmina przeznaczyła na to zadanie 361.855,23 zł, natomiast powiat dokłada 120.618,41 zł.

Ten chodnik był bardzo długo oczekiwany. Od pierwszego kawałka, który został dawniej wybudowany, upłynęły około 4 lata. Mieszkańcy z wielkim utęsknieniem czekali i dopytywali, kiedy będzie dalsza część budowy chodnika – wspomina radna gminy Drelów i mieszkanka Wors Dorota Grzeszuk. – Zauważam, że mieszkańcy bardzo się cieszą z tej inwestycji, chętnie zamiatają nowo położoną kostkę. Dzięki panom staroście Mariuszowi Filipiukowi i wójtowi Piotrowi Kazimierskiemu, a także moim koleżankom i kolegom radnym, udało się wznowić tę dość kosztowną inwestycję, jaką jest budowa chodnika. Teraz zdecydowanie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo w Worsach, ale także wizerunek naszej wsi. Warto podkreślić, że jest to miejscowość leżąca przy drodze powiatowej, dość mocno uczęszczanej przez auta osobowe, jak i ciężarowe.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów / Powiat Bialski
zdjęcia: radna Gminy Drelów Dorota Grzeszuk, Worsy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama